13 października 2010

“Miedziowi” lepsi od młodzieżowców

W towarzyskim meczu, rozegranym w Lubinie, piłkarze ręczni Zagłębia zmierzyli się z młodzieżową reprezentacją Polski. Podopieczni Jerzego Szafrańca wygrali z kadrowiczami 43:30 (21:16) – Dzisiaj zwyciężyło doświadczenie – mówił po meczu selekcjoner reprezentacji, Jarosław Cieślikowski.

Spotkanie rozpoczęło się od bramki Rafała Przybylskiego dla „młodzieżowców”. Reprezentacja prowadziła do piątej minuty, później do głosu doszli lubinianie. Mecz był zacięty do 20. minuty, kiedy to wynik brzmiał 14:14. Do końca pierwszej części spotkania dominowali już jednak "Miedziowi", którzy dali sobie rzucić tylko dwie bramki, a sami skutecznie zaatakowali aż siedmiokrotnie. W drugiej połowie przewaga Zagłębia była już bardzo wyraźna. Niespełna kwadrans po wznowieniu gry lubinianie prowadzili już różnicą dziesięciu trafień – 33:23. W końcówce udało im się jeszcze powiększyć przewagę, która ostatecznie wyniosła aż trzynaście bramek.

Pod koniec września kadrowicze grali z innym zespołem PGNiG Superligi, MMTS-em Kwidzyn. Wówczas "biało-czerwoni" okazali się lepsi od wicemistrzów Polski, wygrywając 31:30 – W meczu z Zagłębiem wygrało doświadczenie. W kilku elementach lubinianie byli od nas lepsi i wygrali zasłużenie. Na pewno przeanalizujemy błędy z dzisiejszego spotkania i będziemy pracować nad ich wyeliminowaniem – mówił po meczu trener Cieślikowski.

Dla Zagłębia mecz z kadrą był przetarciem przed niedzielnymi derbami z Miedzią Legnica – Co prawda był to mecz towarzyski, ale każde zwycięstwo cieszy, tym bardziej, że ostatnio nie byliśmy w najlepszej sytuacji. W niedzielę wygraliśmy z Gorzowem, teraz z młodzieżową kadrą, a w niedzielę będziemy chcieli wygrać w Legnicy – powiedział po meczy Mikołaj Szymyślik.

MKS Zagłębie Lubin – Młodzieżowa Reprezentacja Polski 43:30 (21:16)

Zagłębie: Świrkula, Malcher – Orzłowski 2, Stankiewicz 5, Szymyślik 4, Tomczak 3, Paweł Adamczak 2, Kozłowski 8, Pułka 3, Piotr Adamczak 5, Obrusiewicz 5, Miszta 3, Fabiszewski 3.

Polska: Dudek, Szczecina – Syprzak 3, Paczesny, Rosiek 5, Jankowski 1, Przybylski 8, Kryszeń 3, Klinger 1, Nogowski 2, Mokrzki 3, Prokop, Przybylski, Łagowski 4.