13 października 2010

Premier uhonoruje Karola Bieleckiego

Już w najbliższą niedzielę Karol Bielecki pojawi się w Kielcach, gdzie jego drużyna klubowa Rhein-Neckar Loewen zmierzy się z Vive Targami w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Przed spotkaniem dojdzie do miłej i niecodziennej uroczystości – popularny „Kola” otrzyma list gratulacyjny od premiera Donalda Tuska.

W swoim liście premier Tusk ma wyrazić swoje uznanie dla reprezentacyjnego rozgrywającego i pogratulować zawodnikowi jego postawy w ostatnich miesiącach. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku podczas towarzyskiego meczu Polski z Chorwacją Karol doznał kontuzji, która spowodowała całkowitą utratę wzroku w lewym oku.

Pomimo tego nieszczęśliwego wypadku Bielecki postanowił powrócić do wyczynowego uprawiania sportu i znów zdobywa bramki dla drużyny "Lwów", a wkrótce zapewne zagra w reprezentacji Polski, ponieważ otrzymał powołanie od trenera Bogdana Wenty na październikowe mecze kadry.

– Pomysł uhonorowania Karola Bieleckiego zrodził się podczas luźnych rozmów premierów Donalda Tuska i Jana Krzysztofa Bieleckiego. Są oni ujęci zachowaniem Karola na boisku, a także poza nim, więc postanowili go uhonorować za udowodnienie, czym jest sportowy duch walki – powiedział "Echu Dnia" Arkadiusz Mierzwa, wieloletni współpracownik Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Na razie nie wiadomo czy premier Tusk osobiście wręczy w niedzielne popołudnie list Bieleckiemu. Jeśli nie pozwoli na to kalendarz szefa rządu, w jego zastępstwie uczynią to były premier Jan Krzysztof Bielecki oraz minister sportu Adam Giersz.

Karol Bielecki /Fot. Katarzyna Plewczyńska – AF Cyfrasport

Źródło: Handball.pl / Echodnia.eu

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest