28 października 2010

Zwycięstwo na początek !!!

W pierwszym meczu w ramach kwalifikacji do Euro 2012 Polska pokonała w Warszawie Ukrainę 23:15 (11:7). W pierwszej połowie oba zespoły zaprezentowały dobrą grę w defensywie i stąd właśnie stosunkowo niski wynik do przerwy. Druga partia to koncert gry kapitana polskiej reprezentacji – Sławomira Szmala. Dopiero po upływie 18. minut Ukraińcom udało się zdobyć drugą bramkę w tej części gry. Polacy prowadzili już wtedy 17:9!

Radość na polskiej ławce /Fot. Łukasz Grochala

Był to pierwszy, od czasu poważnej kontuzji oka w czerwcowym meczu z Chorwacją, występ w kadrze Karola Bieleckiego, przywitanego gromkimi brawami przez kibiców, którzy do ostatniego miejsca wypełnili halę Torwaru. Warto też odnotować bardzo dobrą grę dwójki skrzydłowych – Bartłomieja Tomczaka i Roberta Orzechowskiego, którzy tak naprawdę stawiają pierwsze kroki w zespole trenera Bogdana Wenty.

Sławomir Szmal zaliczył kolejny kapitalny występ w kadrze /Fot. Łukasz Grochala

Polska – Ukraina  23:15 (11:7)

Polska: Szmal, Wyszomirski – Jaszka 3, Kuchczyński 3, Tkaczyk 2, Tomczak 2, Bielecki 1, Jurecki 3,

Orzechowski 2,  Jurasik 1, Jurecki 2, Piotr Grabarczyk 1, Tłuczyński 3, Marcin Lijewski 2, Rosiński, Jurkiewicz 1.

Ukraina: Brażnyk, Komok – Onufrijenko 4, Serhij Lubczenko, Szewelew 1, Stecura 1, Ganczew 1, Kriwczykow 1, Burka 3, Ostruszko 4, Pokotyło, Wysznewski, Konstantinow, Pedan, Nat, Zwiezdow.

Sędziowali: Nenad Nikolic i Dusan Stojkovic (obaj Serbia).

Kary: Polska – 6, Ukraina – 8 min.

Widzów: 4800 – komplet

W drugim meczu ‘polskiej’ grupy 3, Słowenia pokonała w Celje Portugalię 34:31 (17:14).

Karol Bielecki mógł liczyć na gromkie wsparcie kibiców, którzy szczelnie wypełnili warszawski Torwar /Fot. Łukasz Grochala