28 października 2010

Trudna sytuacja SPR Lublin

Piłkarki ręczne SPR Lublin od czwartku odmówiły wychodzenia na treningi, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na trudną sytuację, w jakiej się znajdują.- To nie jest protest skierowany przeciwko władzom klubu, ale zawodniczki oczekują pomocy. Bardzo długo zwlekały z tą decyzją, ale wobec nich są już kilkumiesięczne zaległości, które zaczęły powstawać po wycofaniu się sponsora strategicznego.

Mistrzynie Polski liczą, że na najbliższej sesji radni przyjmą uchwałę o przystąpieniu miasta do spółki akcyjnej SPR Lublin – powiedział rzecznik SPR Adam Rozwałka. Prezes SPR Lublin SSA Andrzej Wilczek poinformował o swojej dymisji, którą złoży jeszcze w czwartek na ręce przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Lubelska drużyna, to piętnastokrotny mistrz Polski w piłce ręcznej kobiet, od siedemnastu lat występujący w europejskich pucharach. Największymi sukcesami lublinianek były: zdobycie Pucharu EHF w 2001 roku, siedmiokrotny udział w fazie grupowej Ligi Mistrzyń i dojście dwa razy do ćwierćfinałów tych najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek klubowych.

SPR Lublin SSA reprezentuje Polskę w trzeciej rundzie Pucharu EHF, w której pierwszy mecz z francuskim HAC Handball Hawr ma rozegrać za dwa tygodnie w Lublinie. W swojej historii podobny kryzys drużyna przeżywała sześć lat temu, kiedy powołano do życia klub o nazwie SPR, na czele którego stanął Wilczek.

Źródło: PAP

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest