31 października 2010

W Legionowie triumf Norwegii

Polska zajęła drugie miejsce w turnieju Reprezentacji Młodzieżowych o Puchar Prezydenta Legionowa. Trofeum zdobyła Norwegia, która w decydującym meczu, ostatniego dnia, pokonała 29:28 podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego. Najlepszym zawodnikiem wybrano Artura Gielę.

– To była udana impreza, stojąca na dobrym poziomie. Hala w Legionowie jest funkcjonalna. Przybyło dużo kibiców dopingujących sportowo wszystkie ekipy. Każda z drużyn miała coś do sprawdzenia przed kwalifikacjami do mistrzostw świata. Czesi, choć nie zajęli ostatniego miejsca, odstawali od stawki. W każdym spotkaniu padało dużo bramek. Pierwsze miejsce przegraliśmy pechowo w ostatniej sekundzie meczu z Norwegią – podsumował trener Cieślikowski.

W polskiej drużynie po dłuższej nieobecności zagrał rekonwalescent Artur Giela, który wraca do formy. Inny zawodnik, prezentujący wysoką dyspozycję, która uprawnia do występów w podstawowym składzie, to bramkarz Paul Bar. W 8.kolejsce Bundesligi zadebiutował na tym poziomie rozgrywek w barwach HBW Balingen w meczu przeciw HSG Wetzlar. Bar 22 listopada br. ma odebrać polski paszport.    

– Mogliśmy sprawdzić grę z kontry czy też szybkie wznowienie od środka boiska. Ciekawym uzupełnieniem zespołu jest Paweł Paczkowski, rocznik 1993. U nas gra wymiennie na prawym rozegraniu z Rafałem Przybylskim – dodał polski szkoleniowiec.

Przed turniejem w Legionowie w ostatniej chwili do kolegów dołączył Kamil Syprzak. Obrotowy Orlenu Wisły Płock trenował z seniorami Bogdana Wenty. – Chłopaki pogratulowali mu wyróżnienia. Dopytywali się o zawodników pierwszej reprezentacji. Mają przecież na kim się wzorować. Nazwiska Tkaczyka, Szmala czy braci Jureckich są znane nie tylko w Europie – uzupełnił trener naszej młodzieżówki.  

W styczniowych kwalifikacjach MŚ (Polska zagra w Belgii, także z Rumunią i Węgrami) drużyny będą mogły liczyć po 16 zawodników. Nie wiadomo czy po kontuzjach zdążą wrócić Adam Świątek i Krzysztof Łyżwa. – Jeżeli wrócą do gry tydzień przed wyjazdem, to z nami nie polecą – wyjaśnia Cieślikowski.

Najbliższe plany kadrowiczów to krótkie konsultacje w Wągrowcu (16.11.) i Płocku (7.12), gdzie zmierzą się z miejscowymi zespołami PGNiG Superligi. W czasie zgrupowania w Dzierżoniowie (15-23.12) po dwa razy zagrają z Czechami i Szwajcarami. Z tymi pierwszymi zagrają też dwukrotnie na wyjeździe. Na początku nowego roku (2-9.01) zbiorą się na ostatnim obozie przed wylotem do Belgii.   

Wyniki 1. dzień

Norwegia – Czechy 34:23 (16:10).

Polska – Rosja 39:36 (22:16)

Polska: Bar, Dudek – Syprzak 4, Pacześny 3, Łangowski 7, Giela 6, R.Przybylski 5, Kryszeń 2, Kilngier 2, Paczkowski 4, Nogowski 2, Mokrzki 2, M.Przybylski 2

2. dzień

Rosja – Norwegia 30:25

Polska – Czechy 37:25 (20:12)

Polska: Bar, Szczecina – Giela 4, Jankowski 2, Klinger 5, Kryszeń 6, Łangowski 1, Mokrzki 1, Nogowski 1, Pacześny 1, Paczkowski 6, M.Przybylski 4, R.Przynylski 2, Sidorowicz 2, Syprzak 2.

3. dzień

Czechy – Rosja 40:31

Polska – Norwegia 28:29 (16:14)

Polska: Dudek, Szczecina – Giela 3, Kryszeń 4, Łangowski 3, Mokrzki 5, Nogowski 1, Pacześny 1, Paczkowski 3, M.Przybylski 1, R.Przybylski 2, Sidorowicz 2, Syprzak 3.

Tabela

1. Norwegia       4 pkt

2. Polska          4

3. Czechy          2

4. Rosja             2

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest