1 listopada 2010

Konsultacja kobiecej młodzieżówki

Trzydniową konsultację w Gliwicach, na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego odbyła młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet. Cztery pełnowymiarowe treningi i dwie gry kontrolne, w dniach 26-28 października pozwoliły przypomnieć zawodniczkom organizację gry w ataku i w obronie.


Podczas konsultacji przeprowadzono dwie gry kontrolne. Drugiego dnia młodzieżówka pokonała na parkiecie rywala Zgodę Ruda Śląska 34:32 (15:18), a nazajutrz w Gliwicach uległa, po emocjonującej końcówce, Ruchowi Chorzów 35:36 (15:16). Cała powołana osiemnastka dostała szanse występu w tych sparingach i potwierdziła odpowiedni poziom wytrenowania.

Już za miesiąc w Szczyrku odbędzie się prestiżowy Turniej o Puchar Beskidów. Obsada zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, gdyż zawitają do Polski zawsze groźne Czeszki, wicemistrzynie świata Norweżki i czwarte w tych zawodach Francuzki. Polka drużyna po niezwykle udanych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu, gdzie zajęła czwarte miejsce, będzie chciała udowodnić, że potrafić już toczyć równe boje z najlepszymi.


W OME w Goeteborgu Polki sprawiły miłą niespodziankę

W związku z napiętym kalendarzem ligowym trenerzy drużyny młodzieżowej przyjęli krajowy wariant przygotowań do przyszłorocznych eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Miesiąc temu na Pomorzu rozegrano dwa zwycięskie mecze ze Startem Elbląg 31:29 (14:14) i Samborem Tczew 35:29 (19:14). Bardzo pożytecznym sprawdzianem był także przegrany 34:36 (19:19) sparing z Kadrą Polski B podczas konsultacji seniorek w Cetniewie. Mecze z drużynami Superligi są bardzo dużym wyzwaniem dla młodzieżówki. Dają trenerom ligowym możliwość przeglądu zaplecza, a poszczególnym zawodniczkom Kadry Młodzieżowej dają szansę promocji własnych umiejętności.

Losowanie grup eliminacyjnych do MME  jakie odbyło się w Kopenhadze przydzieliło nam za rywali Izrael, Grecję i Chorwację. 1 grudnia okaże się kto będzie gospodarzem naszej grupy. Pierwszeństwo ma Izrael, ale w przypadku jego rezygnacji gospodarzem eliminacji może być Polska. Awans w gronie dwóch drużyn do finałów MME w Holandii ( 4-14 sierpnia 2011r.) jest możliwy, zakładając dalszą ciężką pracę zawodniczek w klubach i SMS w Gliwicach. Zresztą obserwujący grę na Śląsku dyrektor SMS Harald Tłuczykont zauważył potencjał drużyny i chwalił odważny styl gry wszystkich zawodniczek. Trenerzy kadry Roman .Jezierski, Andrzej Niewrzawa i Andrzej Wójcik postawili sobie za cel awans do przyszłorocznych MME. Jednak równie ważnym zadaniem jest wprowadzenie jak największej liczby dobrych zawodniczek do klubów Superligi i pierwszej reprezentacji Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorek

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest