2 listopada 2010

Dżomba pozytywnie zaskoczony

Dla Mirzy Dżomby przyjście do PGNiG Superligi było sporą niewiadomą. Chorwat początkowo spodziewał się, że liga polska będzie bardzo słaba. Po kilku miesiącach spędzonych w Kielcach, zawodnik jest pozytywnie zaskoczony tym, co do tej pory zobaczył. – Na pewno poziom nie jest aż tak niski, jak mówili mi niektórzy, kiedy przychodziłem do Polski. Może liga nie jest tak dobra jak w Niemczech czy Hiszpanii, ale jest o 50 procent lepsza niż w Chorwacji – mówi.

Skrzydłowy zdążył już nawet zapamiętać kilku zawodników, którzy w pojedynkach z Vive dali się poznać z dobrej strony. – Zapamiętałem chociażby skrzydłowego Zagłębia Lubin (Bartłomiej Tomczak świetnie radził sobie z Chorwatem w meczu 1. kolejki) który rzucił nam sporo bramek. Myślę, że w polskiej lidze gra wielu ciekawych zawodników – ocenia.

Mimo ogromnej różnicy, jaka dzieli PGNiG Superligę od Ligi Mistrzów, Džomba, opierając się na swoim ogromnym doświadczeniu, przestrzega przed lekceważeniem jakiegokolwiek rywala. – Wszędzie musimy dawać z siebie 100 procent. Trzeba na każde spotkanie wychodzić w pełnej koncentracji. Nie możemy podchodzić do tego w ten sposób, że są gorsi i lepsi przeciwnicy. Z każdym musimy grać na pełnych obrotach – kończy Dżomba.

Źródło: vivetargi.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest