15 listopada 2010

Zwycięskie Zagłębie!

Po bardzo dobrym spotkaniu zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokonały przed własną publicznością Hiszpanki z C.B. Mar Alicante 30:28 (13:13) w pierwszym meczu III rundy Pucharu Zdobywców Pucharów. Tak więc podopieczne Bożeny Karkut udadzą się na Półwysep Iberyjski z dwubramkową zaliczką, rewanż już w najbliższą niedzielę!

Lubinianki bardzo dobrze rozpoczęły zawody – w 11. minucie prowadziły już 5:2, Polki świetnie prezentowały się w defensywie. Niestety kolejne minuty to okres przestoju wicemistrzyń kraju, co bezwzględnie wykorzystały Hiszpanki doprowadzając do stanu 5:7! Na szczęście po chwili znów był remis. Do końca tej partii żadna z ekip nie uzyskała już większej przewagi i do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 13:13.

Początek drugiej połowy to ponownie mocne uderzenie Zagłebia. Znakomicie spisywała się Karolina Semeniuk Olchawa, która kilkakrotnie pokonywała bramkarkę Alicante (łącznie 10 goli). W 38. minucie było już 19:14 dla Zagłębia, ale co było do przewidzenia przyjezdne także nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Z kolei w ich zespole szalała na parkiecie Isabel Ortuno. Hiszpanka nie myliła się z rzutów karnych jak i z gry, w całym meczu zanotowała aż 13 trafień. Na 10 minut przed końcem jej zespół ponownie prowadził 23:22, ale tak jak w pierwszej połowie na zryw stać było jeszcze Lubinianki, które wyszły nawet na trzybramkowe prowadzenie, aby ostatecznie zwyciężyć 30:28.