17 listopada 2010

Wygrana HSV, ‘Lijek’ bohaterem!

W meczu 12. kolejki niemieckiej Bundesligi HSV Hamburg pokonało przed własną publicznością THW Kiel 26:25 i awansowało na pierwszą pozycję w tabeli! Bohaterem spotkania został Marcin Lijewski, który w ostatnich sekundach spotkania najpierw doprowadził do remisu, aby po chwili zdobyć gola na wagę dwóch punktów. W całym meczu rozgrywający reprezentacji Polski zanotował sześć trafień.

Pierwsza połowa pojedynku zdecydowanie należała do przyjezdnych. Gracze z Kolonii już na jej początku odskoczyli na dwie bramki różnicy. Te straty zawodnikom z HSV jeszcze udało się dośc szybko zniwelować, ale ostatnie minuty tej partii to popisowa gra mistrzów Niemiec. Ostatecznie do szatni na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu ekipy gości 16:12.

Druga połowa miała już zgoła inny przebieg, gospodarze przystąpili do mozolnego odrabiania strat. Ostatnie dziesięć minut to czysta wojna nerwów. Przy stanie 21:23 o czas poprosił trener HSV – Martin Schwalb, a po chwili przy wyniku 24:25 o przerwę na żądanie poprosił opiekun THW Alfred Gislasson. Drugi z wymienionych nie osiągnął chyba jednak zamierzonego efektu, bo chwilę później do remisu po 25 doprowadził reprezentant Polski. Do syreny końcowej pozostawało wtedy już tylko 5 minut. Ostatnie sekundy meczu to uważna gra w defensywie obu zespołów, nikt nie chciał popełnić błędu, który mógł się okazać fatalny w skutkach. Na sekundy przed końcem wyśmienitą okazję do objęcia prowadzenia mieli zawodnicy z Kolonii, ale rzut karny wykonywany przez Momira Ilica w świetnym stylu obronił Johannes Bitter. Jak głosi stara prawda „niewykorzystane sytuację się mszczą”, co niemal od razu udowodnił Marcin Lijewski – zdobywając bramkę przesądzającą o zwycięstwie HSV. Po chwili Polak utonął w objęciach kolegów z zespołu.

HSV Hamburg – THW Kiel 26:25 (12:16)

HSV: Bitter, Sandstrom – Lackovic 6, Lijewski 6, Kraus 4 (3/3), Vori 3, Jansen 2, Lindberg 2 (0/1), Schroder 2, Gille B. 1, Duvnjak, Flohr, Gille G.

Kiel: Omeyer, Palicka – Ilic 7 (3/6), Jicha 7 (1/2), Ahlm 5, Klein 2, Palmarsson 2, Dragicevic 1, Sprenger 1, Fernandez, Kubes, Lundstrom, Reichmann.