23 listopada 2010

Polki trenują w Mielcu

W Mielcu rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej kobiet. W najbliższy weekend Polki dwukrotnie zagrają tam towarzysko z Turczynkami (27 i 28.11), a już w środę (01.12) w Lublinie, podopieczne Kima Rasmussena rozegrają swój pierwszy mecz w ramach turnieju preeliminacyjnego  do mistrzostw świata 2011. Na początek Biało-czerwone będą miał stosunkowo łatwe zadanie, albowiem ich przeciwniczkami będą reprezentantki Cypru. Przypomnijmy, iż skład drużyn uczestniczących w imprezie uzupełniają Austria, Słowacja oraz Wielka Brytania.

Reprezentacja Polski podczas wrześniowego zgrupowania w Cetniewie /Fot. Łukasz Grochala

Spośród 22 powołanych przez selekcjonera zawodniczek, w Mielcu nie stawiła się jak dotąd jedynie Karolina Kudłacz. Jej absencja powodowana jest urazem, jaki zawodniczka odniosła w sobotnim meczu Champions League, w którym klubowa drużyna popularnej „Kudi” – HC Lipsk, pokonała na wyjeździe, w meczu decydującym o awansie do dalszej fazy rozgrywek, austriackie Hypo Niederosterreich 23:20. Niestety już w 30 sekundzie zawodów polska rozgrywająca tak nieszczęśliwie interweniowała w obronie, że doznała kontuzji ręki. Po konsultacji z klubowym lekarzem okazało się, że zwichnięte są trzy palce prawej dłoni. Na szczęście nie doszło do zerwania ścięgien, czy też złamania, ale i tak uraz ten wymagał założenia opatrunku gipsowego i oznacza około 3-tygodniową przerwę w treningach. Eliminuje to zawodniczkę z udziału w lubelskim turnieju, niemniej jednak Karolina już jutro dołączy do koleżanek z reprezentacji i postara się wesprzeć je poza parkietem. Takie postępowanie cieszy, albowiem świadczy o dobrej atmosferze w kadrze.

Karolina Kudłacz w ataku /Fot. Łukasz Grochala

To niestety nie koniec kłopotów Rasmussena, w dniu dzisiejszym ze zgrupowania wyjechała Aleksandra Jędrzejczyk.  Lewoskrzydłowa Vistalu Łaczpol Gdynia narzeka na zapalenie ścięgna Achillesa i jej występ w Mielcu, a także w Lublinie był wykluczony. Kadrowiczka udała się do Trójmiasta, gdzie będzie przechodzić rehabilitację. W miejsce kontuzjowanych zawodniczek selekcjoner powołał Alinę Wojtas z SPR Lublin oraz Agnieszkę Kocelę z KPR Jelenia Góra.

Pierwszy poniedziałkowy trening był trochę ulgowy, najpierw rozegrany został mecz piłki nożnej, a dopiero później zajęcia przybrały typowy dla szczypiorniaka charakter. W nocy na zgrupowanie dotarły kadrowiczki z SPR-u Lublin oraz KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Opóźnienie związane było z wyjazdowymi występami obu klubów w europejskich pucharach – odpowiednio we Francji i w Hiszpanii. Niektóre z zawodniczek skarżą się na drobne, typowe dla piłki ręcznej urazy, ale na szczęście nie zagrażają one ich występowi w Lublinie. Być może duński szkoleniowiec pozwoli im odpocząć podczas wspomnianych gier towarzyskich z Turcją. Do czwartku Polki będą trenować dwa razy dziennie, natomiast na piątek zaplanowano już tylko jedne zajęcia celem regeneracji przed weekendowymi potyczkami.

Mecze towarzyskie (Mielec – Hala MOSiR, ul.Solskiego 1):

Polska – Turcja (27.11 – godz. 18:00)

Polska – Turcja (28.11 – godz. 17:30)

Plan gier turnieju prekwalifikacyjnego do MŚ 2011 (Lublin – Hala Globus, ul. Kazimierza Wielkiego 8):

01.12.2010:

Austria – Wielka Brytania (godz. 17:00)

Polska – Cypr (godz. 19:15)

02.12.2010:

Wielka Brytania – Słowacja (godz. 17:00)

Cypr – Austria (godz. 19:15)

03.12.2010:

Słowacja – Polska (godz. 16:00)

Wielka Brytania – Cypr (godz. 18:15)

04.12.2010:

Słowacja – Cypr (godz. 15:45)

Polska – Austria (godz. 18:00)

05.12.2010:

Austria – Słowacja (godz. 15:15)

Polska – Wielka Brytania (godz. 17:30)

(JKM) 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest