27 listopada 2010

Wygrana w ostatnich sekundach!

Reprezentacja Polski pokonała towarzysko Turcję 29:28 (16:16). Spotkanie miało wyrównany przebieg, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. W końcówce Polki musiały gonić wynik, albowiem przegrywały różnicą dwóch trafień. Na szczęście ostatnie pięć minut gry to bardzo dobra gra w obronie podopiecznych Kima Rasmussena, które zdobyły w tym czasie trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej i dzięki temu mogły cieszyć się z wygranej. Gola, który dał Polsce zwycięstwo, zdobyła na sekundy przed ostatnim gwizdkiem Iwona Niedźwiedź. Już jutro obie ekipy, przygotowujące się do przyszłotygodniowych turniejów preeliminacyjnych do MŚ 2011, będą miały okazję zmierzyć się po raz drugi. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców szczypiorniaka do mieleckiej hali MOSiR, początek spotkania o godzinie 17:30.

/Fot. Tomasz Leyko

Dzisiejszy mecz był zacięty i wyrównany. Turczynki skutecznie grały w kontrataku, szczególnie dawała się polskiemu zespołowi we znaki Yeliz Ozel. Jednak w 24. minucie po rzucie Iwony Niedźwiedź polska drużyna uzyskała dwubramkowe prowadzenie (14:12). Po karnym Karoliny Semaniuk-Olchawy było już 16:13. Ostatnie minuty pierwszej połowy upłynęły pod znakiem przewagi rywalek, które doprowadziły do remisu 16:16. Drugą połowę lepiej rozpoczęły Turczynki. Po rzucie Yasemin Sahin w 34. min prowadziły one 20:18. W 50. minucie było już 27:23 dla zespołu gości. Finisz należał jednak do Biało-czerwonych.

Polska – Turcja 29:28 (16:16)

Polska: Mikszto, Sadowska – Niedźwiedź 10, Semeniuk-Olchawa 4, Dworaczyk 3, Pielesz 3, Załęczna 2, Byzdra 1, Gleń 1, Leśkiewicz 1, Paluch 1, Stachowska 1, Wojtas 1, Zalewska 1, Wolska.

Turcja: Imamoglu, Capar, Tinkaoglu – Ozel 12, Sahin 4, Y.Yilmaz 4, B.Yilmaz 3, Bora 1, Calis 1, Iskenderoglu 1, Ozturk 1, Yaman 1, Gundar, Nahcivanli, Pirincci, Turkay.