28 listopada 2010

Efektowne zwycięstwo! Turcja rozgromiona

W drugim z meczów towarzyskich rozegranych w Mielcu reprezentacja Polski rozgromiła Turcję 35:21 (17:10). Dzisiejsze spotkanie miało diametralnie inny przebieg od wczorajszego, albowiem Biało-czerwone w zasadzie od początku narzuciły rywalkom swój styl gry. Turczynki jedynie przez pierwszy kwadrans były w stanie dotrzymać kroku podopiecznym Kima Rasmussena, po upływie parunastu minut Polki uzyskały kilkubramkową przewagę, której nie oddały już do ostatniego gwizdka.

/Fot. Tomasz Leyko

Jedynie na początku spotkania Biało-czerwone miały problemy ze skutecznym wykańczaniem akcji i głównie dlatego w 15. minucie przegrywały 6:7. Na szczęście od tego momentu nasze zawodniczki zdecydowanie lepiej ustawiły swoje „celowniki” i już osiem minut później prowadziły 12:7! Warto w tym miejscu odnotować potężną bombę z dystansu Klaudii Pielesz, która dała polskiemu zespołowi właśnie dwunaste trafienie. W dalszej części pierwszej partii Polki powiększały przewagę dzięki szybkiej grze w ataku i solidnej defensywie. Oba zespoły schodziły do szatni przy prowadzeniu naszego zespołu 17:10.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił – uważnie grające podopieczne Kima Rasmussena systematycznie powiększały przewagę. W 39. minucie po kontrze zakończonej skutecznym rzutem Kaji Załęcznej prowadziły już 22:14.  W drużynie rywalek w zasadzie jedynie leworęczna Yeliz Yilmaz stwarzała zagrożenie pod polską bramką. Turczynki wydawały się być pogodzone z kolejną porażką, a obie ekipy starały się już chyba w tym momencie uniknąć kontuzji przed arcyważnymi dla nich meczami w ramach prekwalifikacji do MŚ 2011. Ostatecznie Polska rozgromiła Turcję 35:21.

/Fot. Tomasz Leyko

Polska – Turcja 35:21 (17:10)

Polska: Mikszto, Sadowska – Semeniuk-Olchawa 5, Wilamowska 5, Byzdra 4, Dworaczyk 4, Pielesz 4, Wolska 3, Załęczna 3, Gleń 2, Leśkiewicz 1, Niedźwiedź 1, Paluch 1, Stachowska 1, Wojtas 1, Zalewska.

Turcja: Imamoglu, Capar, Tinkaoglu – Y.Yilmaz 7, Iskenderoglu 2, Ozel 2, Sahin 2, Bora 1, Calis 1, Gundar 1, Nahcivanli 1, Ozturk 1, Pirincci 1, Turkay 1, Yaman 1, B.Yilmaz.   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest