1 grudnia 2010

Austria lepsza od Wlk. Brytanii

Austria pokonała Wielką Brytanię 30:20 (14:9) w pierwszym meczu turnieju preeliminacyjnego do Mistrzostw Świata 2011 kobiet, który we środę rozpoczął się  Lublinie. W imprezie udział biorą także reprezentacje Polski, Słowacji i Cypry. Tylko zwycięzca awansuje do czerwcowych play
offów.


Brytyjki atakują bramkę Petry Blazek /Fot. M.Skorupski

Wygrana Austriaczek ani na moment nie była zagrożona. W ich składzie występuje Katrin Engel – królowa strzelczyń ostatniego mundialu  Chinach. Podopieczne Herberta Mullera mecz potraktowały dość ulgowo. Były przekonane, że bez większego wysiłku zanotują da punkty. Tymczasem ich rywalki, które mają już zapewniony start (z racji prawa gospodarza) w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie grały bardzo ambitnie.

Dodatkowo Austriaczki do Polski dotarły z dużymi perypetiami związanymi z odwołanymi lotami samolotów. W efekcie nie trenowały przez ostatni trzy dni. Szkoleniowiec Herbert Muller ubolewał że nie mógł skorzystać z kontuzjowanej Goricy Acimovic.  

Przewaga Austriaczek rosła bardzo powoli. Dużą w tym zasługa brytyjskiej bramkarki, duńskiego Slagelse, Sarah Hargraeves, która grała na bardzo przyzwoitym procencie obronionych rzutów. Po jej interwencjach koleżanki mogły wyprowadzać kontry. Były one skuteczne, ale nie na tyle, aby poważnie myśleć o odniesieniu zwycięstwa.          

Austria – Wielka Brytania 30:20 (14:9)

Austria: Blazek, Schilk – Bosch, Kaiser 2, Frey 7, Goricanec 2, Magelinskas 4, Doppler 5, N. Stumvoll 1, Plach 1, Engel 5, Rotis Nagy 3, Spriridon. Kary 6 min.
Wielka Brytania: Hargreaves, Mayes,-  Lam-Moories 1, Heglund 5, McCafferty 2, Jukes, Goodwin 5, Fairbrother 4, Byl 1, Van der Weel, Fudge, Gerbron, Webb 1, Palies 1. Kary 14 min.
Sędziowały: Banka Maric, Zorica Masic (Sebia). Widzów 300.


Laura Magielinskas wykonuje rzut karny /Fot. M.Skorupski

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest