5 grudnia 2010

Austria ze Słowacją na remis

W spotkaniu Austrii ze Słowacją, które dla obu drużyn było ostatnim w lubelskim turnieju prekwalifikacyjnym do MŚ 2011, padł remis 33:33 (17:18). Tym samym Austriaczki zakończyły rywalizację na miejscu drugim, natomiast nasze południowe sąsiadki uplasowały się dopiero na czwartej lokacie. Sam mecz był bardzo wyrównany, o czym świadczy zresztą końcowy rezultat.

/Fot. Jakub Gucma

Podopieczne Stefana Katusaka zaatakowały odważnie od pierwszych sekund i po upływie 14 minut prowadziły już 11:6, co w kontekście poprzednich meczów można było uznać za sporą niespodziankę. Dopiero po upływie kwadransa Austriaczki zabrały się ostro do pracy, aby już 7 minut później doprowadzić do remisu po 13. Od tego momentu oglądaliśmy bardzo wyrównany mecz, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie.

W drugiej partii obraz gry nie zmienił się. Co prawda za sprawą znakomitej postawy Isabel Plach i Gabrieli Rotis Nagy zawodniczki Herberta Mullera wyszły na dwubramkowe prowadzenie, ale Słowaczki miały w swoich szeregach świetną Lydię Jakubisovą, która w dwie minuty doprowadziła do wyrównania. Sama końcówka była bardzo emocjonująca, wynik wciąż oscylował wokół remisu. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami, co w przekroju całego meczu można uznać za rezultat sprawiedliwy.

/Fot. Jakub Gucma         

Austria – Słowacja 33:33 (17:18)

Austria: Blazek, Schilk – Bosch 1, Kaiser, Frey 2, Goricanec 1, Magelinskas 6, Doppler 1, N. Stumvoll 1, S. Stumvoll 3, Plach 3, Engel 7, Rotis Nagy 8.

Słowacja: Gubikova, Tothova – Trochtova 5, Jakubisova 8, Kosikova, Pilekova 3, Popluharova 6, Zidekova, Kovalickova, Stuparicova 6, Pajtasova 4, Blazekova, Holla 1.

Sędziowali: Urmo Sitsi i Toomas Heinla (EST)

Widzów: 150

/Fot. Jakub Gucma

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest