7 grudnia 2010

Wystartowały ME kobiet!

We wtorek, 7 grudnia, rozpoczęły się mistrzostwa Europy kobiet, najlepsze szczypiornistki Starego Kontynentu zmierzą się na parkietach Danii i Norwegii. Wszyscy mamy szczerą nadzieję, że to ostatni wielki turniej, na którym nie zobaczymy reprezentacji Polski. Euro 2010 powinniśmy jednak śledzić z dużą uwagą, wszak wśród jego uczestników znajduje rywal Polek w fazie play-off eliminacji do MŚ 2011.

Przypomnijmy, że Biało-czerwone z pewnością nie trafią na Rosję, która ma zagwarantowany start w brazylijskim mundialu, a także na pierwsze trzy zespoły turnieju. Jeśli na podium znajdą się Rosjanki, również czwarta drużyna mistrzostw Europy pojedzie bez eliminacji do Brazylii. 

Grupę A, która swe mecze rozgrywać będzie w Aalborg tworzą: Hiszpania, Dania, Rumunia i Serbia. W pierwszym wtorkowym spotkaniu zagrają Hiszpanki z Rumunkami (godz. 18.15), zaś wieczorem na boisko wybiegną gospodynie Dunki, które zmierzą się z Serbkami (godz. 20.45).

Grupa B w duńskim Aarhus to eliminacyjne pogromczynie Polek – Czarnogóra i Rosja oraz Islandia i Chorwacja. Już na początku turnieju dojdzie do rewanżu za stracone trzy punkty w eliminacjach do Euro 2010, bo dla Rosjanek mecz z Czarnogórzankami ma charakter prestiżowy (godz. 18.15). Od godz. 20.45 rywalizować będą Chorwatki z Islandkami.

Grupa C w norweskim Larvik zainauguruje turniej, ponieważ Niemki swój pierwszy mecz ze Szwecją rozpoczną we wtorek już o godzinie 17.45. Dwie godziny później na boisku pojawią się Ukrainki i Holenderki.

Rywalizacja w Grupie D w Lilehammer zapowiada się ekscytująco – obrończynie tytułu Norweżki walczyć będą z Węgrami, Francją i Słowenią. W pierwszym spotkaniu Węgierki podejmują Słowenki (godz. 18.15), a współgospodynie turnieju dwie godziny później spotkają się z Francuzkami.

Wiele spotkań Euro 2010 będzie można śledzić dzięki transmisjom na antenie Polsatu Sport. Także portal Handball.pl, który jako ma swych korespondentów na turnieju, będzie go szeroko relacjonował.

Szczegółowy plan transmisji w Polsacie Sport znajdą Państwo pod linkiem:

http://archiwum.zprp.pl/news/3533

Źródło: Handball.pl / inf. własna

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest