15 grudnia 2010

„W Kielcach czuję się znakomicie”

W ostatnich dniach Rastko Stojković przedłużył kontrakt z Vive Targi Kielce do czerwca 2015 roku. Serbski obrotowy, który występuje w Kielcach od początku ubiegłego sezonu, udzielił wywiadu oficjalnemu serwisowi klubowemu. Jak sam przyznaje bardzo dobrze czuje się w Polsce, w zespole mistrzów kraju panuje znakomita atmosfera, a sam klub rozwija się w znakomitym tempie.

Pierwsze pytanie jest proste. Jakie są powody, dla których zdecydowałeś się przedłużyć kontrakt z Vive Targami Kielce?

Pierwszym powodem, najważniejszym jest to, że nie widzę motywów, dla których musiałbym się stąd ruszać. Odnalazłem się tutaj w Kielcach świetnie, rozwinąłem jako zawodnik, zdobyłem wiele doświadczenia. Moja rodzina czuje się tutaj świetnie, wszystkim dobrze się żyje w Kielcach. Klub jest znakomicie zorganizowany, wokół jest wielu wspaniałych ludzi. W zespole panuje kapitalna atmosfera, z każdym miesiącem coraz bardziej się rozwijamy. To wszystko zadecydowało o tym, że zostaje w Kielcach.

Rozmawiałeś długo z prezesem Bertusem Servaasem na temat przedłużenia kontraktu, czy to była krótka rozmowa?

Mieliśmy dwie rozmowy i zdecydowałem się podpisać kontrakt. Nie sądzę, żeby to było długo. Rozmowy były konkretne i szybkie.

To pewnie wiesz trochę więcej o planach rozwoju klubu?

Tak, bardzo mi się podoba to, jak rozwija się klub i jakie są plany na przyszłość. Zobaczymy jak to wszystko będzie się rozbudowywało, klub i zespół. Wszystko jednak koncentruje się wokół naszej gry na parkiecie, jeśli dobrze się tam prezentujemy, to osiągamy wyniki, które pomagają rozwijać cały klub.

Od początku kiedy jesteś w Kielcach widzisz to, że klub się rozwija?

Dokładnie od półtora roku jakie jestem w Kielcach, widzę jak ten klub rośnie w siłę z miesiąca na miesiąc. Jesteśmy na odpowiedniej drodze do rozwoju. Myślę, że w następnym roku czeka nas wiele sukcesów.

Jak z Twoim polskim, z dnia na dzień jest coraz lepiej. Udzielasz już nawet wywiadów po polsku…

Z dnia na dzień jest lepiej, lepiej i… lepiej. Uczę się dość szybko i już swobodnie rozmawiam po polsku.

W każdym klubie miałeś tak dobry kontakt z kibicami?

Widzę, że ludzie mają respekt dla tego, co robimy na parkiecie. Jestem dumny z naszej drużyny. Fajne jest to, że ludzie rozpoznają nas i cieszą się razem z naszych sukcesów. W Kielcach mam świetny kontakt z kibicami, to my dla nich walczymy zawsze na parkiecie.

Źródło: vivetargi.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest