15 grudnia 2010

K.Lijewski już po operacji we Francji

W środowe popołudnie Krzysztof Lijewski przeszedł we Francji operację kontuzjowanego lewego barku. Rozgrywający reprezentacji Polski oraz HSV Hamburg po zabiegu czuję się dobrze, a informacje przekazane zawodnikowi przez operujących go lekarzy są więcej niż optymistyczne.

Jak powiedział dr Laurent Lafoss z kliniki Annecy, gdzie operowany był młodszy z braci Lijewskich, zabieg przebiegł bardzo sprawnie. Usunięte zostały fragmenty zbliznowaciałej tkanki łącznej oraz konglomerat nerwów, które to podrażniały struktury torebki stawowej lewego barku powodując ból przy gwałtownym ruchu.

W stałym kontakcie z zawodnikiem jest lekarz polskiej kadry, dr Maciej Nowak. Informuje on, iż rehabilitacja po takim zabiegu winna trwać do trzech tygodni. – Oczywiście jeżeli bark będzie się goił prawidłowo, ale na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek by miało być inaczej. Wszyscy jesteśmy dobrej myśli, nie martwię się też o formę fizyczną Krzyśka, bo wiem że do tej pory regularnie biegał i trenował, oczywiście na tyle na ile był w stanie. W zaistniałej sytuacji pozostaje nam tylko czekać i życzyć mu jak najszybszego powrotu do pełni zdrowia – mówi dr Nowak.

Krzysztof Lijewski podczas Euro 2010 /Fot. Marek Biczyk    

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest