16 grudnia 2010

Chłopcy też zagrają w swojej lidze!

Moda na piłkę ręczną na Podbeskidziu trwa! Najwyraźniej chłopcy mocno pozazdrościli dziewczętom i sami zagrają w swojej Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Chłopców, której patronować będą Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce!

Rozgrywki wystartują w sobotę, 18 grudnia, w Łodygowicach. Stanie się to podczas Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców, który rozpocznie się o 9.00 w łodygowickiej hali sportowo-widowiskowej przy miejscowym Zespole Szkół nr 1. Honorowy patronat nad turniejem objął wójt gminy Łodygowice Andrzej Pitera.

W rozgrywkach rywalizować będzie osiem drużyn: Bielszczanie Bielsko-Biała, Jeleśnia, Łękawica, Orły Żywiec, RefleX Łodygowice, Twardorzeczka, Węgierska Górka i Żubry Żywiec.

– Wzorem dziewcząt podczas tego turnieju, i następnych, wybrane mecze będą punktowane do ligi według specjalnie stworzonego tzw. klucza literowego. W Łodygowicach rozegrane zostaną trzy kolejki z planowanych czternastu – tłumaczą Mateusz Pindel i Jarosław Dudek, koordynatorzy ligi.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest