19 grudnia 2010

Polki zagrają z Dunkami o awans do MŚ

W meczach play-off o awans do przyszłorocznych MŚ w Brazylii reprezentacja Polski zagra z Danią. Skandynawki uległy dzisiaj w pojedynku o brązowy medal ME Rumunkom. Tym samym zwycięska ekipa wywalczyła bezpośredni awans na mundial, a Dunki czeka dwumecz z Biało-czerwonymi. Pierwsze ze spotkań podopieczne Kima Rasmussena  rozegrają w dniach 4/5 czerwca w Polsce, tydzień później czeka je rewanż na wyjeździe (11/12.06.2010).

Przed reprezentacją Polski trudne zadanie /Fot. Łukasz Grochala

Podczas losowania, które odbyło się w duńskim Herning przy okazji finałowego dnia Euro 2010, polską ekipę reprezentowali drugi trener reprezentacji Polski Antoni Parecki oraz sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce Marek Góralczyk.

Szkoleniowiec nie był zbyt zadowolony z wyników losowania, choć jak podkreślił wszystko może się wydarzyć. – Nie było ono optymalne w naszym przypadku, ale jeżeli marzymy o występie na MŚ nie możemy bać się nikogo, nawet tak silnych ekip jak duńska, której nie trzeba przedstawiać nikomu. Na chwilę obecną wolałem chyba zmierzyć się ze Skandynawkami niż z Rumunkami. Dunki podobnie jak my, są w trakcie przebudowy swojego zespołu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż obaj z Kimem doskonale znamy tajniki duńskiej szkoły handballa i postaramy się zaskoczyć przeciwniczki. W takich sytuacjach zawsze oceniam szansę obu drużyn na po 50 procent, sprawę awansu uważam za otwartą – powiedział Parecki.

Jak dotąd udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Brazylii zapewniło sobie pięć drużyn: broniąca tytułu Rosja, czołowa trójka tegorocznych ME: Norwegia, Szwecja i Rumunia oraz ekipa gospodarzy.

Wszystkie pary play-off o awans do MŚ 2011:

Czechy – Czarnogóra

Holandia – Turcja

Hiszpania – Macedonia

Francja – Słowenia

Chorwacja – Serbia

Islandia – Ukraina

Niemcy – Węgry

Polska – Dania

Turniej finałowy MŚ odbędzie się w dniach 3-18 grudnia 2011 r. w Brazylii.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest