23 grudnia 2010

Z Turcją na remis

Młodzieżowa reprezentacja Polski, przebywająca na zgrupowaniu w Dzierżoniowie, rozegrała dwa towarzyskie mecze z Turcją. Zespół prowadzony przez Jarosława Cieślikowskiego w pierwszym meczu wygrał 38:25, a w drugim doznał porażki 31:34. Obie ekipy przygotowują się do styczniowych kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2011.

W rewanżu wygrali Turcy Fot. www.zabkowiceslaskie.pl

W sparingach zagrał rekonwalescent Artur Giela, który w rewanżu na boisku pojawiał się wyłącznie przy egzekwowaniu rzutów karnych. Jednym z trójki bramkarzy był, także powracający do zdrowia, Paul Bar. Zespół czeka jeszcze na dojście do pełnej sprawności Rafała Przybylskiego. Decyzja o jego grze w kwalifikacjach zapadanie tuż przed odlotem do Belgii.

– Jeżeli gramy w pełnym składzie to jesteśmy w stanie wiele zdziałać. W drugim sparingu nastawiliśmy się na testowanie podwyższonej obrony 5+1 i 4+2. Dałem więcej pograć zmiennikom, gdyż w eliminacjach ich wsparcie będzie bardzo potrzebne. Niestety nie wszyscy wykorzystali szansę – podsumował trener Cieślikowski.

Szkoleniowiec pochwalił Mateusza Przybylskiego, Artura Gielę, Kamila Syprzaka, Tomasza Klingera i Adriana Nogowskiego  Dwaj ostatni w pierwszym meczu zdobyli po siedem bramek – większość po wykończeniu kontr.    
Zdjęcie "rodzinne"obu ekip Fot. www.zabowiceslaskie.pl

Kadrowicze 2 stycznia, w 18-osobowym składzie, zbiorą się na krótkim zgrupowaniu w Legionowie. 6 stycznia rano szesnastu wybrańców poleci do Brukseli. O awans Polacy zagrają z Belgią, Rumunią i Węgrami. Nasz sztab szkoleniowy dysponuje materiałami dotyczącymi najpoważniejszego rywala, jakim wydają się Rumuni. Tylko zwycięzca grupy zagra w finałach, które odbędą się w Grecji.

Dzierżoniów: Polska – Turcja 38:25 (16:12)
POLSKA: Dudek, Szczecina, Bar – Syprzak 1, Pacześny 3, Giela 5, Kryszeń 2, Klinger 7, Paczkowski 4, Łyżwa 2, Nogowski 7, Jankowski 3, M.Przybylski 3, Łangowski 1.

Ząbkowice Śl.: Polska – Turcja 31:34 (15:15)
POLSKA: Bar, Szczecina – Syprzak 3, Pacześny 1, Giela 7, Kryszeń 2, Klinger 4, Paczkowski 3, Łyżwa 1, Nogowski 2, Jankowski 1, Bałwas 1, Mokrzki 2, M.Przybylski 2, Łangowski 2.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest