27 grudnia 2010

Kolejny etap przygotowań kadry do MŚ

Reprezentacja Polski w poniedziałek rozpoczęła kolejny etap przygotowań do zbliżających się mistrzostw świata w Szwecji. Co prawda na razie Biało-czerwoni spotkali się na zgrupowaniu w Cetniewie tylko w krajowym składzie, ale już po Nowym Roku dołączą do nich koledzy występujący na co dzień w niemieckiej Bundeslidze. Selekcjoner Bogdan Wenta obawia się przede wszystkim o zdrowie swoich zawodników. – W Szwecji jeśli wyjdziemy z grupy zagramy 10 spotkań. To jest ogromny wysiłek. Każdy mecz jest ważny. Czeka nas ciężka walka i dlatego ważne, żeby chłopcy byli przede wszystkim w pełni sił – mówi trener.

 

W dniach 6-8.01.2011 roku w Gdyni rozegrany zostanie Turniej Noworoczny, a rywalami Polaków będą Czesi, Słowacy oraz Węgrzy. Będzie to ostatni sprawdzian formy Biało-czerwonych przed mistrzostwami świata. Po meczach w Gdyni reprezentacja szczypiornistów już w węższym gronie zbierze się na dwa dni w Warszawie, ta krótka konsultacja zamknie przygotowania do szwedzkiego Mundialu, który rozpoczyna się 13 stycznia. Dzień później Polacy w swoim pierwszym meczu w turnieju zmierzą się ze Słowacją. Pozostałymi rywalami "Orłów Wenty" w grupie D, która rozegra swoje mecze w Goeteborgu, będą zespoły Szwecji, Korei Południowej, Argentyny i Chile. Trzy pierwsze ekipy z każdej z 4 grup przejdą do fazy zasadniczej turnieju. Na tym etapie mistrzostw zostaną utworzone 2 grupy po 6 drużyn, z których już tylko po 2 najlepsze awansują do półfinałów.

Polska na parkietach w Szwecji walczyć będzie o trzeci z rzędu medal na imprezie tej rangi. Sukces na Mundialu może dać również przepustkę olimpijską do Londynu. – Mistrz od razu ma paszport do Londynu. Drużyny z miejsc 2-7 też mogą pojechać albo grać w turniejach kwalifikacyjnych. Decyzji IHF jeszcze nie podjęła. Zatem w Szwecji jest się o co bić – kończy trener Wenta.

Źródło: inf. własna/Fakt

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest