27 grudnia 2010

Pracowite Święta Polaków w Bundeslidze

Grzegorz Tkaczyk zdobył cztery bramki, a Karol Bielecki trzy w zwycięskim meczu Rhein Neckar Loewen z HBW Balingen-Weilstetten w 18. kolejce ligi niemieckiej. Z kolei do wygranej HSV Hamburg z Frisch Auf Goeppingen walnie przyczynił się Marcin Lijewski, który zapisał na swoim koncie aż siedem trafień. Łącznie w drugim dniu Świąt na parkietach Bundesligi wystąpiło aż siedmiu szczypiornistów z szerokiej kadry trenera Bogdana Wenty na styczniowe mistrzostwa świata w Szwecji.

Bartosz Jurecki zdobył dla SC Magdeburg cztery bramki w zremisowanym wyjazdowym meczu MT Melsungen 29:29. Cztery trafienia na swoim koncie zapisał również Tomasz Tłuczyński (Artur Siódmiak bez gola), ale TuS N-Luebbecke niespodziewanie przegrało na wyjeździe z outsiderem rozgrywek DHC Rheinland 24:25. Jednego gola dla Fuesche Berlin w meczu z TSV Hannover-Burgdorf (36:28) rzucił Bartłomiej Jaszka, trzy bramki dołożył Michał Kubisztal.  

W sobotę HSV Hamburg Marcina i Krzysztofa Lijewskich, w trudnym spotkaniu, wygrało we własnej hali z Frisch Auf Goeppingen 30:25. Starszy z braci zdobył siedem bramek, Krzysztof przechodzi obecnie rehabilitację po operacji lewego barku. W tabeli prowadzi HSV Hamburg, które w 18 meczach odniosło 17 zwycięstw. Co ciekawe zawodnicy Martina Schwalba jedyną porażkę ponieśli w 1. kolejce, legitymują się więc wspaniała serią 17. zwycięstw z rzędu! Hamburczycy o trzy punkty wyprzedzają Fuesche Berlin. Rhein Neckar Loewen jest na czwartej pozycji, ze stratą sześciu oczek do lidera.

Przypomnijmy, iż pomiędzy 27 a 30 grudnia kadra, w składzie krajowym, spotyka się w Cetniewie. Z kolei tuż po Nowym Roku, również w Cetniewie, do zawodników z Polski dołączą ich koledzy występujący na co dzień w niemieckiej Bundeslidze. W dniach 6-8 stycznia Biało-czerwoni  wystartują w Gdyni w Turnieju Noworocznym, a ich rywalami będą reprezentacje Węgier, Słowacji oraz Czech. Dla podopiecznych Bogdana Wenty będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które 13 stycznia odbędą się w Szwecji.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest