28 grudnia 2010

’Na pewno dam z siebie wszystko’

Skrzydłowy Zagłębia Lubin Bartłomiej Tomczak znalazł się w szerokiej kadrze Bogdana Wenty, która przygotowywać się będzie do styczniowych Mistrzostw Świata w Szwecji. Konkurencja na pozycji, na której występuje Tomczak jest mocna, ale sam zawodnik wierzy, że znajdzie się w szesnastce, które wyjedzie na światowy czempionat, choć jak podkreśla ostateczna decyzja należeć będzie oczywiście do selekcjonera.

Podczas grudniowych meczów towarzyskich z Rumunią Bartłomiej Tomczak zaprezentował się z bardzo dobrej strony /Fot. Jakub Gucma  

Samym powołaniem do szerokiej kadry nie był zdziwiony. – To na razie jest bardzo szeroka kadra. Nie wiemy tak naprawdę na kogo zdecyduje się nasz coach. Na pewno będę robił wszystko, żeby udowodnić swoją przydatność do kadry i wyjechać na mistrzostwa. Wszystko rozstrzygną treningi i styczniowy turniej – mówi popularny „Kopara”.

Tomczak wie, że ma mocnych konkurentów do gry na swojej pozycji w reprezentacji. – Cała czwórka jest wyrównana i o zbliżonych możliwościach. Tomek Tłuczyński, Mateusz Jachlewski, Rafał Gliński i ja. O tym, kto pojedzie od Szwecji na pewno zadecyduje aktualna forma. Jestem pewien, że trener Wenta wybierze jak najlepiej – kończy skrzydłowy.

W szerokim składzie na MŚ 2011 znalazło się 28 zawodników, ostateczną 16 która pojedzie do Szwecji poznamy najpewniej po Turnieju Noworocznym w Gdyni (6-8 stycznia), gdzie przeciwnikami Polaków będą Czesi, Węgrzy oraz Słowacy.

Źródło: miedziowe.pl/inf. własna

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest