28 grudnia 2010

Juniorzy zagrają z Egiptem o finał

Polscy juniorzy w środę zmierzą się z Egiptem o prawo gry w finale międzynarodowego turnieju Victor’s Cup, który odbywa się w niemieckim Merzig. Podopieczni Jacka Okpisza we wtorek rozegrali dwa mecze – wygrali z Islandią 29:22 i doznali porażki z Niemcami 23:24.
Islandczycy mieli problemy ze sforsowaniem polsiej obrony /Fot. handball-merzig.de

Biało-czerwoni w ostatnim dniu zmagań rozgrywek grupowych najpierw zmierzyli się z Islandczykami. Wygrana zapewniała im, niezależnie od wyniku spotkania z gospodarzami zawodów, awans do półfinałów. Przewaga Polaków przez 50 minut (mecze rozgrywane są systemem 2×25 min.) nie podlegała dyskusji.

Po niespełna czterech godzinach odpoczynku nasz zespół przystąpił do rywalizacji z Niemcami. Początek meczu był wręcz wymarzony dla podopiecznych Okpisza – prowadzili 6:2. Od stanu 10:10 praktycznie do finałowej syreny trwała wyrównana walka. Na 30 sek przed końcem Wiktor Kubała, zdaniem postronnych obserwatorów, prawidłowo doprowadził do remisu 24:24. Sędziowie jednak nie uznali tej bramki.

Michał Kapela (nr 1) zna dobrze swój fach /Fot. handball-merzig.de

– Rozegraliśmy dwa dobre mecze. W drugiej połowie spotkania z Niemcami prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W obronie i ataku pozycyjnym prezentowaliśmy się znacznie lepiej niż dzień wcześniej. Nasz następny przeciwnik, Egipt, to zespół o bardzo dobrych warunkach fizycznych, przypominających polską młodzieżówkę. Egipcjanie pod względem techniki też się doskonale prezentują – podsumował trener Okpisz.

Wygrany rywalizacji Polska-Egipt wystąpi jeszcze tego samego dnia w meczu o pierwsze miejsce z lepszym zespołem z pary Niemcy-Słowacja. Przegrani powalczą o trzecią lokatę.

Polska – Islandia 29:22 (14:10)
POLSKA: Kapela, Małecki – Daszek 9, Kubała 1, Biegaj, Kuźdeba 3, Chyliński, Walczak 2, Rogulski 1, Staszewski 5, Obiała, Szczęsny 4, Kondratiuk, H. Kornecki, Subocz 3, Abram 1.

Niemcy – Polska 24:23 (12:12)
POLSKA: Kapela, Małecki – Daszek 5, Kubała 2, Biegaj, Kuźdeba 2, Chyliński, Walczak 3, Rogulski 4, Staszewski 1, Obiała 1, Szczęsny 4, Kondratiuk, H. Kornecki 1, Subocz , Abram.