3 stycznia 2011

Reprezentacja trenuje w Cetniewie

W Cetniewie rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej mężczyzn. Do Władysławowa przyjechali wszyscy zawodnicy powołani przez selekcjonera Bogdana Wentę, łącznie z graczami występującymi na co dzień w niemieckiej Bundeslidze. Przygotowania do MŚ w Szwecji  wkroczyły więc w decydującą fazę, którą zakończy Turniej Noworoczny. Przypomnijmy, że w dniach 6-8 stycznia w Gdyni, reprezentacja Polski zmierzy się towarzysko ze Słowacją, Czechami oraz Węgrami.

Bartłomiej Jaszka i Tomasz Rosiński rywalizują na pozycji środkowego rozgrywającego /Fot. Marek Biczyk

Tuz przed Sylwestrem kadrowicze trenowali w mocno okrojonym składzie, albowiem wtedy do Cetniewa zawitali jedynie zawodnicy grający w klubach PGNiG Superligi, których wspomagał Mariusz Jurkiewicz z hiszpańskiego Ciudad Real. Po krótkiej przerwie, od 2 stycznia 2011, w zajęciach uczestniczy już pełen, szeroki 23-osobowy skład, jednak tylko szesnastu graczy znajdzie się w ekipie na mundial. Tak więc przed sztabem szkoleniowym reprezentacji jeszcze kilka trudnych decyzji, z pewnością wiele wyjaśni się podczas wspomnianego turnieju w Gdyni. Impreza ta zakończy się w sobotę, następnie Biało-czerwoni będą mieli odrobinę czasu na pożegnanie się z rodzinami, a już w poniedziałek (10 stycznia) spotkają się w Warszawie, skąd po dwóch dniach udadzą się w podróż do Skandynawii. Zapewne właśnie na początku przyszłego tygodnia poznamy ostateczne zestawienie Polaków na czempionat globu.

Co ważne, do zdrowia wracają narzekający do niedawna na urazy Michał Jurecki oraz Mateusz Jachlewski. Z tej dwójki w teoretycznie gorszej sytuacji jest chyba lewoskrzydłowy Vive Targów Kielce, albowiem na jego pozycji trwa zażarta walka o wyjazd na mistrzostwa. Pewniakiem wydaje się być Tomasz Tłuczyński, a o miejsce numer dwa rywalizują Rafał Gliński, Bartłomiej Tomczak oraz popularny „Siwy” właśnie. – Teraz z moją ręką jest już lepiej niż tydzień temu, kiedy razem z Michałem ograniczaliśmy się głównie do biegania. Mam nadzieję, że moja rywalizacja o miejsce w składzie na mundial rozstrzygnie się na boisku, a nie w lekarskim gabinecie – powiedział Jachlewski. Z kolei młodszy z braci Jureckich skarżył się na ból prawego barku, ale jego występ w najważniejszej imprezie roku nie jest raczej zagrożony. – Przerwa w treningach oraz odpoczynek dobrze zrobiły Michałowi, na MŚ „Dzidziuś” ma być sprawny – potwierdził lekarz kadry dr Maciej Nowak. Z drużyną przebywa też Krzysztof Lijewski, który w połowie grudnia przeszedł we Francji operację lewego barku. – Krzysiek trenuje indywidualnie, nie chciałbym na razie oceniać jego szans na wyjazd do Szwecji, choć wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie są one wielkie. Tak czy inaczej cieszymy się, że jest tu z nami, z pewnością jest ważnym członkiem naszej drużyny – podsumował selekcjoner Bogdan Wenta.

Dr Maciej Nowak nie narzeka na brak zajęć, tu z Krzysztofem Lijewskim /Fot. Marek Biczyk

Kadra trenuje dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Ostatnie zajęcia w Cetniewie będą miały miejsce w czwartek rano, następnie Biało-czerwonych czeka krótka podróż do Gdyni, a już o 20:30 rozegrają oni swój pierwszy mecz w New Year’s Cup, przeciwnikiem będą Słowacy. Co ciekawe, osiem dni później obie ekipy zmierzą się ponownie, ale tym razem będzie to już mecz o punkty mistrzostw świata.

(JKM)

Plan gier Turnieju Noworocznego w Gdyni:

06.01.2011

18:00 Węgry-Czechy

20:30 Polska-Słowacja

07.01.2011

18:00 Węgry-Słowacja

20:30 Polska-Czechy

08.01.2011

13:00 Słowacja-Czechy

15:15 Polska-Węgry

Kadrowicze przebywający na zgrupowaniu w Cetniewie:

1. Jurasik Mariusz – KS Vive Targi Kielce

2. Jurecki Michał – KS Vive Targi Kielce

3. Rosiński Tomasz – KS Vive Targi Kielce

4. Kuchczyński Patryk – KS Vive Targi Kielce

5. Grabarczyk Piotr – KS Vive Targi Kielce

6. Zaremba Mateusz – KS Vive Targi Kielce

7. Gliński Rafał – KS Vive Targi Kielce

8. Jachlewski Mateusz – KS Vive Targi Kielce

9. Żółtak Daniel – KS Vive Targi Kielce

10. Orzechowski Robert – MMTS Kwidzyn

11. Malcher Adam – MKS Zagłębie Lubin

12. Tomczak Bartłomiej – MKS Zagłębie Lubin

13. Wyszomirski Piotr – KS Azoty Puławy

14. Jurkiewicz Mariusz – Renovalio Ciudad Real

15. Bielecki Karol – Rhein-Neckar Löwen

16. Tkaczyk Grzegorz – Rhein-Neckar Löwen

17. Szmal Sławomir – Rhein-Neckar Löwen

18. Lijewski Marcin – HSV Hamburg

19. Lijewski Krzysztof – HSV Hamburg   

20. Siódmiak Artur – TuS N-Lübbecke GmbH

21. Tłuczyński Tomasz – TuS N-Lübbecke GmbH

22. Jaszka Bartłomiej – Füsche Berlin

23. Jurecki Bartosz – S.C. Magdeburg

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest