9 stycznia 2011

Sławomir Szmal na 6. miejscu!

Sławomir Szmal zajął szóste miejsce w 76. plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski w 2010 roku. Jest to najwyższa jak dotąd lokata w tymże konkursie dla przedstawiciela piłki ręcznej! Popularny 'Kasa’ na styczniowych ME zajął z polską reprezentacją 4. miejsce. Jest też pierwszym polskim sportowcem, który został uznany za najlepszego na świecie w swojej dyscyplinie sportu, wygrywając w maju plebiscyt Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej.

To był bardzo udany rok dla Sławomira Szmala /Fot. Marek Biczyk

Podczas wczorajszej gali w warszawskim Teatrze Polskim statuetkę dla kapitana reprezentacji Polski, odebrał z rąk Otylii Jędrzejczak Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki. Sam zawodnik podziękował za nagrodę wszystkim kibicom oraz zebranym gościom za pośrednictwem telebimu, przebywa bowiem na zgrupowaniu kadry narodowej, która przygotowuje się do rozpoczynających się już w najbliższą środę w Szwecji Mistrzostw Świata.

Przypomnijmy, iż w styczniu tego roku Sławomir Szmal został uznany za najlepszego bramkarza Euro 2010 w Austrii. Polak miał blisko czterdziestoprocentową skuteczność obronionych rzutów. Od przyszłego sezonu Szmal będzie grać w zespole Vive Targów Kielce, z którym już podpisał kontrakt. Obecnie występuje w jednym z najlepszych klubów Bundesligi – Rhein Neckar Loewen.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest