11 stycznia 2011

Pierwszy polski sukces w Szwecji!

XXII Mistrzostwa Świata piłkarzy ręcznych zaczynają się w Szwecji 13 stycznia, ale Polska już odniosła duży sukces związany z turniejem. Dwie polskie firmy – Sport Transfer z Jawornika k. Myślenic i Huck Polska z Wrocławia – dostarczą bramki i siatki na czempionat globu.

Pięć dni temu w hali Scandinavium w Goeteborgu odbyć się miał mecz landhokeja, w weekend gościła jeszcze rewia "Disney on Ice" /Fot. Sportowetempo.pl

– Starania zaczęliśmy w październiku ubiegłego roku i dosyć szybko doszliśmy do porozumienia z Komitetem Organizacyjnym Mistrzostw Świata i jego dyrektorem Arne Elovssonem – mówi Jan Bałuk, prezes Huck Polska i generalny menedżer Sport Transferu. – Nasza oferta została przyjęta, gdyż po pierwsze mamy produkty najwyższej światowej klasy, a po drugie nasz nowoczesny sposób montowania bramek nie niszczy lodowisk, na których w halach w Malmoe, Goeteborgu czy Joenkoeping zostaną położone boiska do piłki ręcznej.

Bramki i siatki zostały przed kilkoma dniami dostarczone do szwedzkich hal, na których zostaną rozegrane MŚ. Od poniedziałku do czwartku będą montowane przez specjalistów obu polskich firm. W niektórych halach, oprócz bramek i siatek, będą też instalowane piłkochwyty.

W hali Scandinavium w Goeteborgu, gdzie w pierwszej fazie MŚ grać będą Polacy odbywa się 168 imprez w ciągu roku – informuje Paer Ericson, szef ds. eventów. Cztery dni temu odbył się mecz landhokeja, a w weekend gościła rewia "Disney on Ice". W poniedziałek lód zostanie przykryty trzema warstwami płyt i wykładzin, a we wtorek można kleić linie i ustawiać bramki.

W Malmoe Arena jeszcze we wtorek wieczór odbędzie się mecz hokejowy – mówi Johnny Neldeborn z lokalnego komitetu organizacyjnego MŚ. W środę i czwartek na lodzie powstanie boisko do piłki ręcznej, na którym przez dwa tygodnie zostanie rozegranych ponad dwadzieścia meczów, I i II fazy, półfinał i 30 stycznia finały o złoto i brąz.

Scandinavium w Goeteborgu i Malmoe Arena to dwie największe hale XXII MŚ piłkarzy ręcznych w Szwecji. Ta pierwsza może pomieścić 12 tysięcy widzów na meczu piłki ręcznej, a ta druga o tysiąc więcej.

– W piłce ręcznej jesteśmy obecni od lat, jako sponsor techniczny Związku Piłki Ręcznej w Polsce – mówi Jan Bałuk. – Nasza współpraca ze związkiem przebiega bez zakłóceń, z korzyścią dla obu stron. Dostarczamy bramki, siatki i piłkochwyty na mecze reprezentacji Polski rozgrywane w naszym kraju, towarzyskie i oficjalne, jak choćby podczas turnieju przedolimpijskiego we Wrocławiu. Byliśmy też, jako Huck, jednym ze sponsorów drużyny narodowej piłkarzy ręcznych na mistrzostwach Europy 2010 w Austrii. Nasze produkty można spotkać w polskiej ekstraklasie, a także w Bundeslidze. Ostatnio montowaliśmy je w Hamburgu dla miejscowej drużyny występującej w Lidze Mistrzów.

Obie firmy są jednymi z najbardziej aktywnych sponsorów polskiego sportu. Wspierają m.in. sportowe inicjatywy Fundacji "Mimo Wszystko" Anny Dymnej czy letnie obozy koszykarskie Marcina Gortata.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest