13 stycznia 2011

Mecz otwarcia dla gospodarzy!

W meczu otwarcia XXII Mistrzostw Świata Szwecja pokonał Chile 28-18. Zawodnicy z Ameryki Południowej byli w stanie dotrzymać kroku gospodarzom jedynie przez pierwsze 10 minut spotkania, później dominowali już Skandynawowie. Trzeba jednak przyznać, iż pomimo wysokiej porażki Chilijczycy zaprezentowali kilka ciekawych i dynamicznych akcji.

/Fot. Marek Biczyk

W momencie kiedy zegar wskazywał wspomnianą 10. minutę, publiczność w wypełnionej do ostatniego miejsca goeteborskiej Scandinavian Arena, przecierała oczy ze zdumienia. Ich ulubieńcy przegrywali bowiem z Chile 2:4. Reprymenda ze strony duetu trenerskiego Ola Lindgren – Staffan Olsson była jednak skuteczna, albowiem kolejne sześć trafień było już autorstwa jedynie szwedzkiej drużyny. Po chwili gospodarze prowadzili już więc 8:4 i od tego momentu kontrolowali już właściwie przebieg meczu, systematycznie powiększając przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:8.

W drugaej partii obraz gry nie zmienił się. Bardzo dobra gra Kima Ekhdala Du Rietza, Fredrika Petersena oraz Oscara Carlena pozwoliła gospodarzom powiększyć prowadzenie. Najwięcej kłopotów sprawiał Szwedom bardzo szybki Emil Feuchtmann Perez, autor czterech bramek w całym meczu. Solidnie przed przerwą prezentował się gracz FC Barcelona Borges – obrotowy Marco Antonio Oneto Zuniga, jednak w drugich 30 minutach wyraźnie opadł z sił i grał już w zasadzie wyłącznie w ataku, odpoczywając od defensywy. Chyba właśnie na tych dwóch graczy będą musieli najbardziej uważać Biało-czerwoni podczas poniedziałkowego meczu z Chilijczykami. Szwecja zaś nie zaprezentowała się nazbyt efektownie, ale na pewno solidnie, co w zupełności wystarczyło na brązowych medalistów mistrzostw Ameryki Południowej. Jutro w grupie D Argentyna zagra z Koreą Płd. (g.18:15), a w drugim meczu Polska zmierzy się ze Słowacją (g.20:15).

Szwecja – Chile 28:18 (15:8)

Szwecja: Andersson M., Sjöstrand – Ekdahl Du Rietz 6, Carlen 5, Petersen 5, Källman 4, Ekberg 3, Anderson K. 1, Arrhenius 1, Doder 1, Gustafsson 1, Lennartsson 1, Jernemyr, Karlsson L., Karlsson T.

Chile: Barrientos Castillo, Oliva Cifuentes – Feuchtmann Perez Emil 4, Feuchtmann Perez Erwin 3, Salinas Muñoz 3, Araya Proboste 2, Martinez Chavez 2, Donoso Andalaft 1, Jofre Alvarado 1, Maurin Garcia 1, Oneto Zuñiga 1, Chacana Araya, Cornejo Paredes, Maltez Muñoz, Micaly Castillo, Valenzuela Dupre.