14 stycznia 2011

Godziny dzielą nas od bitwy ze Słowacją!

Już dziś wieczór Polska zmierzy się ze Słowacją w swoim pierwszym meczu na MŚ 2011. Co ciekawe będzie to drugie spotkanie tych zespołów w przeciągu zaledwie ośmiu dni. Przypomnijmy, iż w ubiegły czwartek obie ekipy zmierzyły się w Gdyni w ramach Turnieju Noworocznego.

Osiem dni temu w Gdyni Polacy łatwo pokonali Słowaków /Fot. Jakub Gucma

Wtedy zdecydowanie wygrali podopieczni Bogdana Wenty (32:24), ale jak podkreślają reprezentanci Polski nie należy traktować tego wyniku zbyt poważnie. Trener Zoltan Heister nie chciał zdradzać wtedy taktyki, którą szykuje na Biało-czerwonych w związku z tym nie wystawił do gry swoich trzech najlepszych graczy. Nasi zawodnicy przyznają, że pierwszy mecz turnieju jest zawsze bardzo istotny, dobry start pozwoli spokojnie przygotowywać się do kolejnych meczy. – Musimy uważać na Słowaków, na pewno wynik z Gdyni jest mylący, nasi południowi sąsiedzi to bardzo groźna drużyna, dlatego musimy być w pełni skoncentrowani już od pierwszego gwizdka – mówi kapitan kadry Sławomir Szmal. Początek meczu ze Słowacją już dziś o godzinie 20:15, transmisja w TVP 2 i TVP Sport.

Mecz poprowadzi macedońska para Gjorgji Nachevski – Slave Nikolov. Polacy wystąpią w czerwonych koszulkach i czerwonych spodenkach, nasi rywale w białych koszulkach i czerwonych spodenkach.  

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest