14 stycznia 2011

Bilety na MŚ 2011 na wyczerpaniu

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego MŚ 2011 Arne Elovsson jest zadowolony z zainteresowania imprezą jakie wykazują przedstawiciele mediów oraz z wyników sprzedaży biletów. Na mistrzostwach akredytowało się 1215 dziennikarzy z 32 państw. Sprzedano już 145 tys. kart wstępu na hale, w których rozgrywany jest turniej.


Hala Scandinavium
W sprzedaży udostępniono 170 tys. biletów. – Napływają do nas dobre wiadomości dotyczące sprzedaży biletów. Na siedem meczów wejściówki zostały już wyprzedane – podkreślił Elovson. Do tej grupy zaliczył finał, półfinały, oraz mecze grupowe, w tym wyznaczona na 20 stycznia w Malmoe potyczka Danii z Chorwacją . Wiemy już, że trzy mecze w Goeteborgu będą miały ponad 10 tysięczną widownię.  To są występy związane z drużyną Szwecji – otwarcia z Chile (10 200 widzów), ze Słowacją (10 700) oraz z Polską (10 300).  

– Jesteśmy zadowoleni z zainteresowania jakie wykazują media, zanotowaliśmy większą liczbę dziennikarzy w porównaniu do poprzednich mistrzostw. W sumie akredytowało się 1215 dziennikarzy z ponad 30 krajów  – powiedział Elovsson. Nie może dziwić fakt, że przyjechał żurnalista z Bahrajnu, gdyż reprezentacja tego kraju bierze udział w 22. Mistrzostwach Świata Do Szwecji przybyli ponadto przedstawicie mediów tak egzotyczni dla piłki ręcznej jechał m.in. dziennikarze z Indii, Kolumbii, Peru i Australii.


Biuro prasowe w Goeteborgu

– Kończą się bilety na rundę główną, ale w tym przypadku kibice wstrzymują się z wyborem, czekając na rozstrzygnięcia meczów w fazie wstępnej. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszą się mecze Szwecji i Danii.  – podsumował Elovsson.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest