15 stycznia 2011

Falstart organizatorów

Dziennikarze i trenerzy drużyn uczestniczących w Mistrzostwach Świata 2011 narzekają na bardzo słaby przepływ informacji. Bardzo mało jest materiałów związanych ze statystyką meczów. O otrzymaniu nagrań DVD ze spotkań z innych grup, drużyny na razie mogą tylko pomarzyć.

– W Niemczech w 2007 roku każdego dnia, godzinę po zakończeniu rozrywek, otrzymywaliśmy cały zestaw materiałów wszystkich grup. Mogliśmy łatwo zorientować się co w danym meczu się wydarzyło. Tu tego nie ma – krytycznie wypowiada się o organizatorach trener Bogdan Wenta.

Polska ekipa zabiega o nagraniach materiałów z meczów Chorwacji, Danii, Rumunii i Serbii. Właśnie z tej stawki wyłonią się przeciwnicy Polski w rundzie głównej mistrzostw.

Nie najlepiej logistycznie rozwiązano sprawy związane z treningami, które trwają 50 minut. Dojazd z hotelu na halę w jedną stroną zajmuje ok. 30 minut. Dojście z szatni do  bocznej hali prowadzi przez zimny łącznik.

Podobny niski poziom organizacyjny można zaobserwować na stanowiskach prasowych. Niekiedy wręcz trzeba się upominać o składy drużyn trwających meczów.     

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest