17 stycznia 2011

Szwedzi również zwycięscy

W ostatnim dzisiejszego wieczora meczu grupy D Szwecja pokonała Koreę Południową 30:24 i tym samym zrównała się z punktami z Polską. Pierwsza połowa meczu był a bardzo wyrównana, a Koreańczycy stawiali gospodarzom zacięty opór. Dopiero po przerwie siła fizyczna Skandynawów wzięła górę nad szybkością i dynamiką mistrzów Azji.

Do przerwy Szwedzi nie byli w stanie odskoczyć na więcej niż jedna, dwie bramki, po pierwszych trzydziestu minutach prowadzili tylko 14:12. Gra Korei mogła się podobać, szybko rozgrywane ataki oraz nieustępliwość w obronie przynosiły efekty. Zgromadzeni w hali Scandinavium widzowie byli świadkami wielu ciekawych akcji. Po przerwie podopiecznym Young-shin Cho wyraźnie zabrakło sił, co bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Trzech Koron. Trzeba jednak przyznać, że Koreańczycy walczyli do końca, pomimo tego ulegli graczom Oli Lindgrena i Staffana Olssona 24:30.

Szwecja – Korea Płd. 30:24 (14:12)