19 stycznia 2011

A.Kraśnicki: z każdym meczem pewniej

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki w superlatywach wypowiada się o postawie zespołu trenera Bogdana Wenty na Mistrzostwach Świata. – Z meczu na mecz gramy pewniej – ocenił. Biało-czerwoni z kompletem czterech wygranych prowadzą w grupie D.

– Polska jest zespołem walczącym, drużyną, która potrafi znaleźć swoje miejsce w turnieju. Z meczu na mecz gramy coraz pewniej. W piłce ręcznej poziom jest bardzo wyrównany i trudno przed spotkaniem określić faworyta. Wielu się już pomyliło, a porażka Szwecji z Argentyną jest tego najlepszym przykładem – powiedział sternik ZPRP.

Polscy piłkarze w dotychczasowych spotkaniach grają jednak nierówno, szczególnie w pierwszej połowie. Zdaniem szefa związku, trudno jest grać na pełnych obrotach przez całe 60 minut. – Gdybyśmy tak grali, to mógłbym powiedzieć, że jesteśmy mistrzami świata. Ale żadna drużyna nie gra na pełnych obrotach przez cały mecz. W piłce ręcznej liczy się przede wszystkim ostatnie 15 minut. Pierwsze cztery spotkania pokazały, że potrafimy grać do końca – zaznaczył.

W czwartek polską reprezentację czeka spotkanie ze Szwecją. Stawką jest nie tylko pierwsze miejsce w grupie D. Wynik tego meczu obu drużynom będzie zaliczony w następnej fazie turnieju. Gospodarze we wtorek sensacyjnie ulegli Argentynie 22:27. – Skandynawowie to bardzo dobra drużyna, z którą toczyliśmy zacięte boje, ale nie zawsze wygrywaliśmy. Przypomnę tylko, że zremisowaliśmy z nimi w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Pekinie we Wrocławiu, przegraliśmy też na ich terenie mecz towarzyski. Dzisiaj jestem przekonany, że Szwedom jutro będzie grało się niezwykle ciężko. Będą pod olbrzymią presją – cały kraj oczekuje, że po porażce z Argentyną, przeciw nam zagrają zdecydowanie lepiej. Oczywiście liczę, że będzie odwrotnie i to uda nam się zakończyć pierwszą fazę MŚ z kompletem zwycięstw – stwierdził.