22 stycznia 2011

Z Danią o zwycięstwo!

Już o 20:15 Polska zmierzy się z Danią w pierwszym meczu fazy zasadniczej MŚ 2011. Spotkanie w Malmoe ma niezwykle istotne znaczenie dla układu tabeli grupy 2, szczególnie dla Biało-czerwonych. Nasi przeciwnicy jak na razie prezentują się wybornie, wygrali wszystkie pięć spotkań, w pokonanym polu zostawiając m.in. Chorwatów. Jednak Polacy jak dotąd znakomicie radzili sobie na MŚ z zawodnikami Ulrika Wilbeka, oby tym razem było podobnie!

Czy Karol Bielecki będzie górował nad duńską defensywą? /Fot. Marek Biczyk

Obie drużyny spotkały się już podczas MŚ w Niemczech w 2007 roku oraz dwukrotnie na MŚ w Chorwacji dwa lata później. Pierwsze z tych spotkań przeszło do historii jako jedno z najbardziej dramatycznych, był to półfinał czempionatu globu, a Polska zwyciężyła 36:33 dopiero po dwóch dogrywkach! To właśnie podczas tego turnieju narodziła się polska drużyna, która na stałe wdarła się do światowej czołówki. W Chorwacja graliśmy z Duńczykami dwa razy, wpierw odprawiliśmy ich 30:23 (również w pierwszym meczu drugiej fazy imprezy), a potem okazaliśmy się lepsi w walce o brązowy medal (31:23). Historia naszych potyczek podczas MŚ przemawia więc na korzyść zawodników Bogdana Wenty. Trzeba jednak pamiętać, iż podczas Euro 2008 w Norwegii roku Duńczycy odprawili Polaków z bagażem dziesięciu bramek (26:36), aby potem sięgnąć po tytuł Mistrzów Europy.

– Duńczycy prezentują się wybornie, aby ich pokonać musimy zagrać na maksimum naszych możliwości. Ich wyniki i styl gry z pierwszej rundy mówią same za siebie. – powiedział Bogdan Wenta. Koncentracja przez pełne 60 minut to klucz do sukcesu. Przeciwnicy bardzo skutecznie grają z kontry, więc nie możemy popełnić tylu prostych błędów w ataku, co podczas meczu ze Szwedami, wtedy powinno być dobrze – dodaje selekcjoner. Z kolei szkoleniowiec reprezentacji Danii – Ulrik Wilbek – również nie szczędzi komplementów dla naszej drużyny. – Musimy zapomnieć o dotychczasowych spotkaniach na tym turnieju. Te z Polakami będzie inne niż poprzednie, o wiele trudniejsze… Tym bardziej, że mamy zaległe rachunki do wyrównania… – podsumowuje.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi czeska para arbitrów Horacek – Novotny. Polacy zagrają w czerwonych koszulkach i spodenkach, Duńczycy wystąpią w białych strojach. Początek transmisji na żywo o godzinie 20:00, mecz będzie można zobaczyć aż w trzech kanałach – TVP 2, TVP Sport oraz TVP HD.     

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest