23 stycznia 2011

Stojković : Polska jest faworytem

Mecz z Polską zapowiada się jako bardzo trudny. Do tej pory nie oglądaliśmy gier waszej drużyny. To będzie dla mnie szczególne spotkanie, gdyż na boisku będzie dużo moich kolegów z Kielc. Chcemy uzyskać prawo gry w kwalifikacjach olimpijskich – powiedział kilkanaście godzin przed niedzielnym spotkaniem serbski obrotowy Rastko Stojković.

Zawodnik Vive Targi Kielce uważa, że faworytem tej konfrontacji będzie Polska. Nie chce jednak obstawiać zakładów bukmacherskich, gdyż prawdziwemu sportowcowi to po prostu nie przystoi. – Za Polską przemawia historia i medale mistrzostw świata. My tego nie mamy. Stworzyliśmy nowy zespół, z nowym trenerem – dodał sympatyczny Serb.


Fot. Marek Skorupski 

Stojkowić jest zdania, że kontuzja Michała Jureckiego dla naszej drużyny „jest katastrofą” . Serbowie postarają się wykorzystać jego nieobecność na boisku – Mam nadzieję, że „Dzidziuś” szybko wróci do zdrowia  – zaznaczył reprezentant Serbii.

Serb nie ukrywa, że przyjechał do Szwecji, aby wraz z zespołem narodowym wywalczyć prawo gry w kwalifikacjach olimpijskich. To gwarantuje zajęcie co najmniej siódmego miejsca. Jednocześnie dobra postawa zespołu narodowego tego kraju, podczas turnieju MŚ 2011, ma być doskonałym wstępem do mistrzostw Europy 2012, których Serbia będzie gospodarzem.

– Duńczycy naprawdę prezentują się pod każdym względem wspaniale. To niemożliwie, aby w nieskończoność grali na takim poziomie. Kryzys musi ich dopaść. Nie wiem tylko kiedy to nastąpi – ocenia Stojkowić.


Rastko Stojković rzucił Szwedom trzy bramki /Fot. Marek Biczyk 
Serb przyznał, że wraz z kolegami z zespołu bardzo źle ocenił  pracę norweskich sędziów w meczu ze Szwecją. – W tym spotkaniu graliśmy siedmiu przeciw dziewięciu. Obie drużyny miały po siedmiu zawodników, z tym że gospodarze turnieju byli wspomagani przez dwóch arbitrów. Trzy razy orzekli kary minutowe praktycznie za nic – podsumował Stojković.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest