26 stycznia 2011

Sławomir Szmal „Asem dekady”!?

Sportowcy często podkreślają, że najbardziej cieszą ich te nagrody, które przyznawane są przez kibiców. Na stronach sportowych Onet.pl ruszył plebiscyt „Asy Dekady”, w którym internauci wybiorą najlepszego polskiego sportowca minionego dziesięciolecia. Wśród nominowanych znalazł się golkiper reprezentacji Polski – Sławomir Szmal! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 lutego.

/Fot. Marek Biczyk

Wraz z końcem 2010 roku zakończyła się pierwsza dekada XXI wieku. To dobry moment, aby docenić tych, którzy dostarczyli kibicom najwięcej emocji i radości. A kandydatów nie brakowało – polscy sportowcy mogą poszczycić się sukcesami na wielkich imprezach światowych – zarówno letnich jak i zimowych.

Redakcja sportowa portalu Onet.pl zorganizowała z tej okazji plebiscyt „Asy Dekady”. Internauci wybiorą w nim najlepszego sportowca ostatnich lat. Do rywalizacji staje 25 najbardziej utytułowanych zawodników i zawodniczek.

W pierwszej części Internauci muszą wybrać finałową "16". Głosy zostaną oddane za pomocą sondy internetowej. Ta część zabawy rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do godziny 12.00 w piątek, 28 stycznia.

Czołowa "16" zostanie uszeregowana od miejsc 1. do 16. w kolejności zgodnej z wyborem Internautów w pierwszym etapie. Dalsza rywalizacja toczyć się będzie systemem pucharowym, aż do wielkiego finału. Sportowca Dekady poznamy 21 lutego.

Oprócz Sportowca Dekady, w plebiscycie przyznane zostaną także tytuły w kategorii: Drużyna Dekady, Trener Dekady i Wydarzenie Dekady. W tym przypadku wyboru dokona jednak Kapituła Honorowa plebiscytu „Asy Dekady” składająca się z 10 wybitnych osobistości ze świata sportu i mediów. Kapituła wybierze najlepszych spośród kandydatur zaproponowanych przez redakcję sportową Onet.pl. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone również 21 lutego.

Wszystkich kibiców piłki ręcznej zachęcamy do głosowania na Sławomira Szmala poprzez stronę:

http://sport.onet.pl/imprezy/asy-dekady/asy-dekady-czas-na-pojedynek-sportowych-gigantow-x,1,4119693,wiadomosc.html

Oto pełna lista sportowców nominowanych w plebiscycie (kolejność alfabetyczna):

Tomasz Adamek

Leszek Blanik

Marcin Dołęga

Jerzy Dudek

Małgorzata Glinka

Sylwia Gruchała

Tomasz Gollob

M. Jeliński, M. Kolbowicz, A. Korol, K. Wasielewski

Otylia Jędrzejczak

Szymon Kołecki

Robert Korzeniowski

Justyna Kowalczyk

Robert Kubica

Mateusz Kusznierewicz

Tomasz Majewski

Piotr Małachowski

Adam Małysz

Anna Rogowska

Tomasz Sikora

R. Sycz, T. Kucharski

Sławomir Szmal

Anita Włodarczyk

Maja Włoszczowska

Paweł Zagumny

Szymon Ziółkowski

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest