2 lutego 2011

To były rekordowe MŚ

Wcześniej zaprezentowaliśmy Państwu podsumowanie Mistrzostw Świata 2011 jeżeli chodzi o statystyki zawodników. Teraz przyszła pora na omówienie zakończonego w niedzielę turnieju pod kątem liczb, a mówiąc dokładniej kolejnych rekordów, które zostały pobite podczas XXII czempionatu globu.

Reprezentację Polski oglądało przed telewizorami średnio prawie pięć milionów widzów /Fot. Marek Biczyk

Tuż przed meczem o brązowy medal MŚ odbyła się konferencja prasowa podsumowującą szwedzką imprezę. Jej gospodarzem był Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej dr Hassan Moustafa, a towarzyszyli mu Prezes Szwedzkiej Federacji Piłki Ręcznej Hans Vesterberg, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Arne Elovsson oraz Robert Muller reprezentujący firmę UFA Sports, która współpracowała z IHF przy sprzedaży praw telewizyjnych do turnieju.

Spotkanie otworzył Egipcjanin podkreślając na wstępie znakomicie układającą się współpracę ze szwedzką stroną. Ocenił XXII MŚ jako bardzo udane, przytaczając iż łącznie wszystkie 98 meczów obejrzało na żywo 430 000 widzów, a więc o 23 000 więcej niż podczas poprzedniego turnieju sprzed dwóch lat w Chorwacji. Ponadto w Szwecji przeprowadzono 64 testy antydopingowe, przebadano graczy z każdej z 24 uczestniczących drużyn.  – Wszystkie wyniki były negatywne, a więc możemy z radością stwierdzić, że piłka Ręczna jest wolna od dopingu – podsumował Moustafa.

Sternik szwedzkiej federacji podkreślił, że jest dumny z rezultatów jakie udało się osiągnąć przez ostatnie dwa i pół roku, kiedy to zaczęła się kampania „Szwecja 2011”. – Mistrzostwa Świata były ogromnym sukcesem zarówno wewnątrz hal jak i na zewnątrz, gdzie sympatycy handballa nie mogli narzekać na brak atrakcji związanych z ich ukochaną dyscyplina sportu i nie tylko. Mówię tu o Fan Zonach, przedsięwzięciach kulturalnych czy turystycznych – tłumaczył. – Jestem dumny ze Szwecji jako organizatora MŚ i z naszej drużyny, która wlała w serca naszych rodaków tyle radości i dostarczyła tylu emocji – zakończył Vesterberg.  

Z kolei Elovsson był bardzo zadowolony z wyników sprzedaży biletów. – Przed turniejem założyliśmy sobie cel, jakim było sprzedanie 80 procent wszystkich wejściówek i z dumą mogę stwierdzić, iż udało się go zrealizować. Znakomita postawa ekipy Trzech Koron oraz atrakcyjność samego turnieju sprawiły, że jesteśmy w dobrej sytuacji finansowej. Ponadto pomagało nam aż 1700 wolontariuszy, a nasz kraj odwiedziło aż 1500 dziennikarzy i fotoreporterów z całego świata – zaznaczył Szwed.

Jako ostatni głos zabrał przedstawiciel UFA Sports. – Z punktu widzenia transmisji telewizyjnych były to najbardziej udane MŚ w historii – rozpoczął. Po chwili przytoczył liczby uzasadniające podana na wstępie tezę. Po raz pierwszy turniej ten był transmitowany aż przez 43 stacje telewizyjne, a sygnał można było odebrać w 162 krajach na świecie! Finał Francja – Dania obejrzała na szklanym ekranie najwyższa w historii liczba kibiców. Wyniki z takich krajów jak Francja, Hiszpania, Polska czy Niemcy także uległy znaczącej poprawie w porównaniu z latami ubiegłymi. Na zakończenie, jako dodatkową ciekawostkę Muller podał, że ściągnięto aż 200 000 aplikacji MŚ 2011 na iPhone’a, co oczywiście także jest wynikiem rekordowym.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest