9 lutego 2011

B.Jurecki w dobrej dyspozycji

Po przerwie spowodowanej Mistrzostwami Świata w Szwecji rozgrywki wznowiła niemiecka Bundesliga. Na starcie 20. kolejki na ligowe parkiety wybiegli zawodnicy VfL Gummersbach, którzy zmierzyli się z Frisch Auf Goeppingen Adama Weinera oraz gracze TV Grosswallstadt, którzy podejmowali SC Magdeburg z Bartoszem Jureckim w składzie. Dziś odbędą się pozostałe mecze tej serii spotkań.

Ekipa z Magdeburga przystępowała do pojedynku z Gummersbach w roli faworyta i nie zawiodła. Starszy z braci Jureckich także zanotował udany występ zdobywając trzy bramki, dodatkowo wywalczył dwa rzuty karne. Popularny Shreku w starciu z jednym z rywali rozciął skórę głowy, na szczęście uraz okazał się na tyle niegroźny, że po założeniu opatrunku Polak mógł kontynuować grę. Goście rządzili na boisku w zasadzie przez cały mecz, już do przerwy prowadząc różnicą pięciu goli, aby ostatecznie zwyciężyć 31:25.

TV Grosswallstadt – SC Magdeburg 25:31 (12:17)

Grosswallstadt: Larsson 5, Spatz 5, Kunz 4, Schaepsmeier 4, Kneer 3, Liebald 2, Koehrmann 1, Kossler 1.

Magdeburg: Weber 6, Natek 5, Grafenhorst 4, Jurecki 3, Landsberg 3, Toennesen 3, Van Olphen 3, Rojewski 2, Wiegert 2.

Tymczasem Adam Weiner powrócił do składu Goeppingen po kilku miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją łokcia. Polak zanotował kilka udanych interwencji, jednak nie uchroniły one jego zespołu przed wyjazdową porażką z Gummersbach 23:29.

VfL Gummersbach – Frisch Auf Goeppingen 29:23 (11:9)

Gummersbach: Stojanović, Stomic – Zrnic 10, Pfahl 5, Vuković 5, Krantz 3, Wiencek 3, Schindler 2, Luetzelberger 1, Anic, Putics, Rahmel, Valcic, Wagner.

Goeppingen: Tahirović, Weiner – Oprea 5, Thiede 4, Schoene 4, Haass 3, Kaufmann 3, Horak 2, Kneule 1, Spaeth 1, Anusic, Haefner, Schubert .