7 marca 2011

Sensacja w lidze hiszpańskiej!

Tego nikt się chyba nie spodziewał. W 20. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarzy ręcznych BM Ciudad Real przegrał na wyjeździe z BM Aragon. Ta porażka może kosztować ekipę Mariusza Jurkiewicza utratę szans na obronę mistrzowskiego tytułu.

Do tej pory rywalizacja w Asobalu toczyła się między Ciudad Real i Barceloną. Obie druzyny, które zmierzyły się już w tym sezonie ekstraklasy (wygrała Barcelona) toczyły korespondencyjny pojedynek w tabeli. Zespół Mariusza Jurkiewicza po każdej kolejnej był tuz za Barcą. Teraz po przegranej z Aragonem sytuacja ekipy z Kastylii się skomplikowała. Jeśli nawet Ciudad Real wygra z nawiązką z Barceloną w rundzie rewanżowej, to zwycięstwo wcale nie może zagwarantować mu mistrzostwa, bo Barca ma już cztery punkty przewagi nad ekipą trenera Talanta Dujszebajewa.

Co się stało w Saragossie? Do przerwy nic nie zapowiadało sensacji, bo mistrz Hiszpanii wygrywał 14:10. W drugiej połowie gospodarzom szybko udało się dogonić rywala i zaczęła się wyrównana walka do końca spotkania. W 58. minucie Ciudad Real prowadził 25:24, ale stracił dwie bramki z rzędu. Co prawda doprowadził do  wyrównania po 26, ale decydujący cios zadał cztery sekundy przed końcem meczu  Antonio Carton Llorente i Aragon mógł cieszyć się z sensacyjnego zwycięstwa. Mariuszowi Jurkiewiczowi niestety nie wyszedł mecz. Z sześciu prób zdobył tylko jedną bramkę. Poniżej swojego poziomu zagrał bramkarz gości Arpad Sterbik – tylko 29% obron.

CAI BM Aragon – BM Ciudad Real 27:26 (10:14)

Aragon: Malumbres – Ruiz Casanova 6, Prendes 6, Maqueda 4, Stojanovic 3, Carton 2, Lozano 2, Sorli 2, Masachs 1, Stankovic 1, Grebenar, Pablo, Val.

Ciudad Real: Sterbik, Hombrados – Abalo 6, Entrerrios 4, Guardiola 4, Canellas 3, Aginagade 2, Davis 2, Kallman 2, Chema 1, Jurkiewicz 1, Morros 1, Dinart.

Źródło: handball.pl