8 marca 2011

Rywali dopingować będzie 13 tys. fanów!

Wszystko wskazuje na to, że jutrzejszy mecz Słowenia-Polska w hali Stozice w Lublanie obejrzy komplet publiczności. Z 13 tysięcy biletów, które trafiły do sprzedaży, zostało już mniej niż 1,5 tysiąca wejściówek. Oznacza to, iż w środowy wieczór padnie rekord liczby widzów na meczu piłki ręcznej w Słowenii!

Wejściówki na spotkanie z Polakami sprzedają się świetnie, choć w chwili obecnej szczypiorniak w Słowenii nie jest "na fali wznoszącej". Jednak miejscowi kibice są głodni sukcesów, więc podopieczni trenera Borisa Deniča liczą na wyjątkową atmosferę. – Czekamy z niecierpliwością na środowe starcie. Będziemy walczyć z całych sił i mam nadzieję, iż poniesiemy fanów, którzy przyjdą nas wspierać. Ze wspaniałą atmosferą oraz dobrą grą możemy pokonać Polaków – stwierdził Dragan Gajić, który wierzy w powstrzymanie podopiecznych Bogdana Wenty.

– Gościom możemy się przeciwstawić agresywną obroną. Wszyscy wiemy o ich naprawdę nadzwyczajnym rozegraniu i bramkach z 9 metrów. Z tego powodu musimy sprawić, aby "czyste" rzuty nie były możliwe. Jednocześnie należy grać szybko w środku pola i przeprowadzać kontry. Jeśli wytrzymamy presję w całym spotkaniu i zagramy rotacyjnie wszystkimi 16 zawodnikami, wtedy mamy szansę odnieść zwycięstwo – dodał skrzydłowy Maribora Branik.

W bojowym nastroju jest również opiekun zespołu z Bałkanów. – Mamy słuszne podstawy do pokonania Polski i zrobimy wszystko, aby to osiągnąć. Naszym celem jest sprawienie, żeby wszystkie plusy biało-czerwonych zamieniły się w minusy, szczególnie jeśli występujemy przed własną publicznością. Jestem świadomy tego, iż pojedynek z Polakami będzie bardzo trudny, ale bez presji nie ma sportu. Zamierzamy odnieść zwycięstwo i z takim planem rozpoczniemy spotkanie – powiedział Boris Denič.

Więcej na Sportowefakty.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest