12 marca 2011

Juniorzy Wisły Płock najlepsi

Mistrzem Polski Juniorów został zespół Orlen Wisły Płock. Podopieczni Roberta Jankowskiego w finale turnieju, który w sobotę zakończył się w Stadnickiej Woli, pokonali Vive Targi Kielce 32:27. Brązowy medal wywalczyła drużyna, pełniąca obowiązki gospodarza zawodów. KSSPR Końskie zwyciężyło MKS Kusy Szczein 38:29. Królem strzelców został Paweł Niewrzawa (UKS KAR-DO Gdynia), zdobywca 54 bramek.

Walka o złoty medal była wyrównana tylko do 20 min. Później kielczanie słabli z każdą minutą. Powodem była wygrana w półfinałowym meczu, rozegranym dzień wcześniej z KSSPR Końskie, która miała wysoką cenę. Ton grze Wiśle w finale nadawał Paweł Paczkowski, autor 10 bramek. Po przerwie płocczanie, prowadząc 5-6 golami, kontrolowali przebieg spotkania.