16 marca 2011

Final4 PGNiG PP bez Michała Jureckiego

Kontuzjowani gracze reprezentacji Polski i Vive Targi Kielce – rozgrywający Tomasz Rosiński i obrotowy Daniel Żółtak zapewniają, że będą gotowi do gry na turniej Final Four PGNiG Pucharu Polski, który już w ten weekend odbędzie się w Płocku.

Jeżeli chodzi o reprezentacyjnego obrotowego to początkowo podejrzewano u niego pęknięcie kciuka lewej dłoni, dopiero badania na kadrze wykazały że kontuzja jest poważniejsza, palec jest bowiem złamany – Chcemy walczyć o wygraną, a takie spotkania niezwykle motywują, dają dodatkową energię. Zapomina się o bólu – mówi Żółtak, który zapewnia, że w Płocku pojawi się na boisku.

Mniej poważny uraz ma Tomasz Rosiński, który w sobotę w Zielonej Górze pokazał się tylko na rozgrzewce przed meczem ze Słowenią, z powodu odnowionej kontuzji mięśni grzbietu. Do czwartku zawodnik będzie miał przerwę w treningach, dostanie kilka zastrzyków wzmacniających. Ale i on twierdzi, że na Final Four będzie gotowy.

Tym samym jedynym osłabieniem obrońców trofeum podczas płockiej imprezy będzie brak Michała Jureckiego, który kontuzję odniesioną podczas styczniowych MŚ w Szwecji wyleczy dopiero na ostatni mecz rundy zasadniczej przeciwko Orlen Wiśle w Kielcach.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest