17 marca 2011

Zwycięstwo HSV, gole braci Lijewskich

HSV Hamburg i THW Kiel, które walczą o tytuł mistrza Niemiec, solidarnie wygrały swoje mecze w ramach 24. kolejki Bundesligi. Hamburczycy, w szeregach których występują bracia Lijewscy, pokonali przed własną publicznością DHC Rheinland, zaś kolończycy wygrali na wyjeździe z Frisch Auf Goeppingen.

/Fot. Łukasz Grochala – AF Cyfrasport

W Hamburgu drużyna braci Marcina i Krzysztofa Lijewskich nie pozostawiła najmniejszych złudzeń DHC Rhienland, w którym grają Maciej Dmytruszyński i Bartosz Konitz. Już po kwadransie gry było 7:1, a potem sukcesywnie HSV powiększało przewagę. Krzysztof Lijewski zdobył trzy gole, zaś Marcinjednego, podobnie jak w przegranej ekipie Dmytruszyński i Konitz. Lider tabeli rozbił ostatnią drużynę ligi 28:14. Niezwykle cieszy udany powrót do gry młodszego z braci Lijewskich. Przypomnijmy, iż trzy miesiące temu przeszedł on operację barku. Jest to bardzo ważny zawodnik zarówno dla HSV (choć od nowego sezonu przechodzi do Rhein-Neckar Loewen) jak i dla reprezentacji Polski, dla której w ostatnią sobotę zdobył dwa gole podczas pojedynku ze Słowenią w el. ME 2012.

Bez niespodzianki także w Goeppingen, gdzie Frisch Auf podejmowało Mistrzów Niemiec – THW Kiel. Gospodarze zaczęli od niespodziewanego prowadzenia 4:1, ale "Zebry" szybko wyrównały na 6:6, a potem dały popis gry w obronie. Przez prawie dwadzieścia minut pierwszej połowy zespół bramkarza Adama Weinera zdobył zaledwie trzy gole, tracąc aż dwanaście. To przesądziło o końcowym triumfie THW, które do końca meczu kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku.

Polski bramkarz zmienił na boisku Enida Tahirovića w 20. minucie i grał już do końca spotkania, ale siła ofensywna mistrza Niemiec była tak duża, że nie potrafił zatrzymać rzutów rywali, a jego zespół uległ ostatecznie THW 21:33.

Wyniki środowych meczów 24. kolejki Bundesligi:

HSV Hamburg – DHC Rheinland 28:14 (15:7)

HSV: Kraus 5, Lindberg 4, Vori 4, Duvnjak 3, K.Lijewski 3, Lackovic 3, Jansen 2, Hens 1, M.Lijewski 1, Schliedermann 1, Schroeder 1.

DHC: Boehm 5, Mahe 4, Holst 2, Dmytruszyński 1, Konitz 1, Plaz 1.

Frisch Auf Goeppingen – THW Kiel 21:33 (9:18)

FAG: Kneule 4, Spaeth 4, Kaufmann 3, Schubert 3, Haass 2, Mrvaljevic 2, Kozlina 1, Oprea 1, Schoene 1.

THW: Ahlm 5, Ilić 5, Zeitz 5, Sprenger 4, Lundstroem 3, Palmarsson 3, Reichmann 3, Jicha 2, Klein 2, Dragicevic 1.

Źródło: Handball.pl / inf. własna

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest