17 marca 2011

Udany występ Mariusza Jurkiewicza

Bardzo dobry mecz rozegrał w barwach BM Ciudad Real Mariusz Jurkiewicz. Drużyna rozgrywającego polskiej reprezentacji wygrała z BM Guadalajara, a popularny „Kaczka” należał do najskuteczniejszych zawodników spotkania. Swój mecz w 21. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy wygrała także Barcelona, która jest liderem ligi Asobal i nadal o cztery punkty wyprzedza klub Polaka.

Mariusz Jurkiewicz jest w wyśmienitej formie /Fot. Marek Biczyk

Ciudad Real zmierzył się w Quijote Arena z ligowym średniakiem z Guadalajary. Co ciekawe przy prowadzeniu 10:6 w 16. minucie trzy bramki z rzędu zdobyli goście i wrócili do walki o korzystny rezultat.Wtedy ciężar gry wziął na siebie Jurkiewicz, który zdobył dwa gole z rzędu. W pierwszej połowie, którą Ciudad Real wygrał 18:14, Polak trafi jeszcze jeden raz.

Kluczowy dla meczu był pierwsze dziesięć minut drugiej części gry. Od stanu 20:16 gospodarze zdobyli – głównie za sprawą powracającego po kontuzji Kiryła Lazarowa – sześć bramek z rzędu, nie tracąc żadnej. Choć Gudalajara do końca nie zamierzała się poddawać, to Ciudad Real odniósł pewne zwycięstwo 35:27. Mariusz Jurkiewicz należał do najskuteczniejszych zawodników na boisku. Podobnie jak Lazarow jak i Olexandr Szewieliew zdobył pięć bramek.

Swój mecz wygrała tez prowadząca w tabeli FC Barcelona, która pokonała Amaya Sport San Antonio 35:25. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Juanin Garcia, który zdobył sześć goli. Po pięć dołożyli Cedric Sorhaindo i Daniel Sarmiento.

Ciudad Real – BM Guadalajara 35:27 (18:14)

Ciudad Real: Hombrados – Kallman (2), Aginagalde (4), García Parrondo (4), Entrerríos (1), Morros (1), Lazarov (5/1), Guardiola (1), Abalo (2), Chema (4), Jurkiewicz (5), Shevelev (5).

BM Guadalajara: Gomez Lite – Mateu (1), Fontenla (3), Reig (4), Vidal (2), Epeldegui, Rudovic (7),  Beret (1), Redondo (3), Basmalis (1), De la Salud (4).

FC Barcelona Borges – Amaya Sport San Antonio 35:25 (18:12)

FC Barcelona Borges: Saric, Pérez de Vargas  – Víctor Tomás (1), Nagy (4), Noddesbo (1), Sorhaindo (5), Sarmiento (5), Juanín (6), Iker Romero (3), Igropulo (2/1), Raúl Entrerríos (2), Oneto (2), Rocas (2),   Ugalde (2).

Amaya San Antonio: Herdeiro Lucau, Ristanovic – Alberto Agirrezabalaga (3), Humet (1), Guardiola, Mindeguía (2), Rasic (5/3), Crowley (1), Vargas, Eloy González (4), Sevaljevic (1), Meoki, Víctor Alvárez (7), Borragán (1).

Źródło: Handball.pl