23 marca 2011

44. Konkurs Fair Play

Adam Małysz i Wojciech Kaźmierczak zostali laureatami 44. Konkursu Fair Play PKOl za rok 2010. Dyplomem i Plakietą za Zasługi Europejskie Stowarzyszenie Fair Play uhonorowało pośmiertnie Piotra Nurowskiego. Karol Bielecki otrzymał list gratulacyjny za szczególną dzielność w powrocie do sportu po poważnym urazie.  Nagrody zostały wręczone w środę w Centrum Olimpijskim PKOl.


W uroczystości wzięli udział między innymi: prof. Carlos Goncalves – prezydent Europejskiego Ruchu Fair Play; Andrzej Person – senator RP, Adam Giersz – minister sportu i turystyki, Andrzej Kraśnicki – prezes PKOl, Irena Szewińska – członkini MKOl i wiceprezes PKOl, Adam Krzesiński – sekretarz generalny PKOl oraz Marek Góralczyk – sekretarz generalny ZPRP, który odebrał list gratulacyjny dla Karola Bieleckiego.

Mały wielki człowiek /fot. Tomasz Piechal

Małysz podczas konkursu w szwajcarskim Engelbergu (18 grudnia ub.r.) przed drugą serią rywalizacji zajmował pierwsze miejsce. Polak był ostatni na liście startowej drugiej serii. Austriakowi Thomasowi Morgensternowi zaciął się jednak suwak w kombinezonie. W tym momencie Małysz zwrócił się do sędziów, by zmienili kolejność. Morgenstern wygrał wówczas te zawody a Polak był drugi.

– To dla mnie zaszczyt, bo zawsze starałem się walczyć zgodnie z zasadami fair play. To bardzo ważne dla mnie trofeum. "Morgi" nie wygrał jednak przez ten mój gest, ale dlatego, że był po prostu lepszy – powiedział Małysz.


Andrzej Kraśnicki i Marek Góralczyk rozmawiają z Ireną Szewińską /fot. Tomasz Piechal


Jak podkreśliła podczas środowej uroczystości w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie przewodnicząca Polskiego Klubu Fair Play prof. dr hab. Zofia Żukowska kapituła wyjątkowo zdecydowała się na przyznanie dwóch głównych trofeów – Małyszowi i Wojciechowi Kaźmierczakowi.
Kaźmierczak, trenujący pływanie w klubie UKS Kapry Armexim Pruszków, w zawodach memoriałowych Marka Petrusewicza we Wrocławiu 27-28 listopada ub.r. skorygował na swoją niekorzyść wyniki i oddał przyznany mu wcześniej puchar za zwycięstwo Michałowi Brzusiowi, który początkowo sklasyfikowany został na trzeciej pozycji.

Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Fair Play prof. Carlos Goncalves wręczył córkom zmarłego tragicznie prezesa PKOl. Piotra Nurowskiego – Justynie Muszyńskiej i Joannie Perłowskiej Dyplom i Plakietę za Zasługi przyznaną przez aklamację podczas posiedzenia kapituły w Pradze 27 października ub.r.

Źródło: PAP

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest