24 marca 2011

Znakomity powrót “Kasy” po kontuzji

Spore emocje towarzyszyły spotkaniu 26. kolejki ligi niemieckiej, w którym Rhein-Neckar Loewen podejmowało Fuechse Berlin. "Lwy" wygrały 33:32, a polskich kibiców ucieszy z pewnością powrót do bramki Sławomira Szmala, który w 17. minucie zastąpił Henninga Fritza i grał bardzo skutecznie do końca meczu. To głównie dzięki jego paradom "Lwy" odniosły bardzo cenne zwycięstwo i awansowały na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi.

/Fot. Marek Biczyk

Do 20. minuty drużyny prowadziły wyrównaną walkę. Wtedy cztery bramki z rzędu zdobyli goście z Berlina (w tym dwie Michał Kubisztal) i o czas poprosił trener "Lwów" Gudmundur Gudmundsson. Gospodarze zdołali do przerwy doścignąć rywala i po pierwszej połowie było remis po 16.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy tym razem to piłkarze ręczni Rhein-Neckar Loewen odskoczyli na dwie-trzy bramki. "Lisy" z Berlina nie dawały jednak za wygraną, a brylował w tej ekipie Kubisztal, który w całym meczu zdobył aż siedem goli i był najskuteczniejszym obok Marusa Richwiena zawodnikiem gości. "Kubeł" nie pomylił się także dwukrotnie z rzutów karnych. Bartłomiej Jaszka zdobył dla berlińczyków trzy bramki.

Oprócz Szmala w ekipie gospodarzy zagrali Grzegorz Tkaczyk i Karol Bielecki. Pierwszy zdobył cztery, drugi jedną bramkę. Rhein-Neckar Loewen wygrało 32:31. W ostatniej minucie drużyna ze stolicy Niemiec mogła wyrównać, ale rywala celowo sfaulował Byarte Myrhol. Kołowy ekipy z Mannheim, który zdobył w meczu aż siedem goli, osiem sekund przed końcem został wyrzucony z boiska, ale… uratował drużynę przed stratą punktów.

Dodajmy, że na pocieszenie piłkarzom ręcznym Fuechse Berlin przyszła wiadomość, że na trzy lata od przyszłego sezonu dołączy do stołecznej ekipy Hiszpan Iker Romero, grający obecnie w Barcelonie.

Rhein-Neckar Loewen – Fuechse Berlin 33:32 (16:16)

RNL: Fritz, Szmal – Gensheimer 7, Myrhol 7, Stefansson 6, Tkaczyk 5, Groetzki 3, Lund 2, Sesum 2, Bielecki 1, Cupić, Gunnarsson, Roggisch, Schmid, Sigurdsson.

Fuechse: Heinevetter, Stochl – Kubisztal 7, Richwien 7, Christophersen 4, Laen 4, Petersson 4, Jaszka 3, Nincević 2, Loeffler 1, Bult, Sellin, Spoljarić, Wilczyński.

Źródło: Handball.pl