25 marca 2011

Świetna zabawa dla najmłodszych

Po ubiegłorocznym festynie sportowym dla przedszkolaków zawodniczki AZS AWF Poznań po raz kolejny będą starały się przekonać najmłodszych, że zabawa w piłkę ręczna to fajny sposób na spędzanie czasu. Tym razem program "Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka" obejmie cykl imprez, w których wezmą udział dzieci z czterech przedszkoli.

Dzięki temu ze szczypiorniakiem będzie miało okazję zapoznać się około 300 przedszkolaków. Festyny odbędą się w maju, a ich celem jest promocja piłki ręcznej wśród najmłodszych, ze szczególnym uwzględnieniem gier i zabaw z elementami nowej odmiany tej dyscypliny – street handball.

– Pierwsza edycja "Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka" zorganizowana była w październiku 2010 roku i przyjęta została z ogromnym entuzjazmem. Grzechem byłoby więc zaprzepaścić taki zapał najmłodszych do aktywności fizycznej i nie zaznajomić ich z czymś, co może być dla nich interesujące i atrakcyjne.

Street handball to doskonała propozycja przede wszystkim dla najmłodszych z uwagi na swoją prostotę i możliwość zabawy piłką praktycznie wszędzie. Może uda się zrobić konkurencję piłce nożnej i za kilka lat te dzieciaki na podwórkach będą chciały nie tylko kopać, ale i rzucać piłką – mówi ze śmiechem Karolina Peda, menadżer zespołu AZS AWF Poznań.

Akcję objął swoim patronatem Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz portlal Handball.pl.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest