27 marca 2011

Azoty dalej od awansu w Challenge Cup

Azoty Puławy uległy w Słowenii ekipie Cimos Koper 26:33 (12:17) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Challenge Cup. – Przebieg meczu był bardzo podobny do ostatnich naszych występów. Przez pierwsze dwadzieścia minut graliśmy bardzo dobrze, prowadziliśmy. Niestety przegraliśmy ostatnie dziesięć minut przed przerwą – powiedział trener puławian Bogdan Kowalczyk.

– Mieliśmy kilka niewykorzystanych sytuacji, które się na nas zemściły i ostatecznie przegraliśmy siedmioma bramkami. Jednak uważam, że porażka jest za wysoka. Gdyby nie pewne decyzje sędziów, to ten mecz powinien zakończyć się zwycięstwem gospodarzy, ale trzema-czterema bramkami. Ja bardzo rzadko komentuję pracę arbitrów, ale uważam, że sędziowanie w tym meczu nie było sprawiedliwe – dodał opiekun Azotów.

Trener Kowalczyk przyznał jednak, że nie wszystko jeszcze stracone i puławianie wciąż mogą wywalczyć awans do półfinału. – Wszysko jest możliwe i wyjdziemy na boisko na pewno po to, by wygrać. W rewanżu zagramy ostrzej w obronie, bo w tym elemencie wypadliśmy w Słowenii słabo. Nasi rywale grali w defensywie zdecydowanie bardziej twardo, nawet faul, ale sędziowie na to niestety im pozwalali – zakończył szkoleniowiec puławian.

Rewanż zostanie rozegrany w Puławach w sobotę 2 kwietnia o godzinie 18.00.

Cimos Koper – Azoty Puławy 33:26 (17:12)

Cimos: Stanić, Vran – Rapotec 5, Brumen 4, Skube 4, Elezović 3, Konecnik 3, Krivokapić 3, Mlakar 3, Bombac 2, Dobelsek 2, Mirković 2, Osmajić 1, Skoko 1.

Azoty: Wyszomirski, Stęczniewski – Zydroń 9, Sieczka 4, Szyba 4, Gowin 4, Płaczkowski 2, Kus 1, Pomiankiewicz 1, Zinczuk 1, Afanasjew, Sieczkowski, Siemionow, Witkowski.

Źródło: Handball.pl