31 marca 2011

Iwona Niedźwiedź może zmienić klub

Iwona Niedźwiedź z pewnością jest wyróżniającą się postacią duńskiej GuldBageren Ligaen. Rozgrywająca reprezentacji Polski w 19 meczach ligowych tego sezonu zdobyła 97 bramek dla SK Aarhus. Już od pewnego czasu mówi się jednak o tym, iż nasza rodaczka może zmienić barwy klubowe.

Iwona Niedźwiedź to podstawowa rozgrywająca polskiej kadry /Fot. Łukasz Grochala (AF Cyfrasport)

Ma ona podobno oferty z innych zespołów z Danii i nie tylko. W przeszłości wspominało się, że wychowanka Beskidu Nowy Sącz może trafić do Viborga HK, Team Tvis Holstebro bądź Krimu Mercator.

Odejście Iwony Niedźwiedź z SK Aarhus wydaje się bardzo realne, szczególnie w obecnej sytuacji jej klubu. Umowa Polki tylko teoretycznie wygasa po przyszłym sezonie, albowiem może ona już wkrótce stać się wolną zawodniczką. W ubiegłym roku, w związku z trudną sytuacją finansową SK Aarhus, Polka zaakceptowała znaczne obniżenie swoich poborów. Na to samo zgodziły się Maibritt Kviesgaard oraz Gitte Brogger. W zamian działacze dodali do ich kontraktów klauzulę, która z dniem 1 kwietnia 2011 roku daje wspomnianym zawodniczkom możliwość odejścia do innego zespołu za darmo.

– Gitte i Iwona powiedziały, że rozważają odejście z drużyny, jeśli pojawi się jakaś ciekawa propozycja. Znajdują się one w takim punkcie kariery, w którym chciałyby spróbować czegoś więcej. Jednak dodały, iż czują się szczęśliwe w klubie i naszym mieście – ujawnił Erik Hedegaard z SK Aarhus.

Źródło: Sportowefakty.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest