3 kwietnia 2011

Płocczanie zwyciężają w Kielcach!

Orlen Wisła Płock pokonała w Kielcach Vive Targi 32:29 w meczu 22., ostatniej w fazie zasadniczej, kolejki PGNiG Superligi. Zawodnicy z Płocka zatrzymali więc licznik kolejnych ligowych zwycięstw kielczan na 53 i zrewanżowali się im za listopadową porażkę przed własną publicznością w pierwszej rundzie. Obie drużyny zrównały się w tabeli punktami, jednak to Mistrzowie Polski przystąpią do fazy play-off rozstawieni z pierwszej pozycji, albowiem wyprzedzają wiślaków lepszą różnicą bramek.

Zawodnicy z Płocka przystąpili do meczu bardzo zmobilizowani, jakby chcieli pokazać, że porażka sprzed dwóch tygodni w finale PGNiG Pucharu Polski, kiedy to kielczanie wręcz rozgromili podopiecznych Larsa Walthera, była wypadkiem przy pracy. Już od pierwszego gwizdka wiślacy grali bardzo agresywnie szczególnie w defensywie, znakomicie spisywał się też ich bramkarz Morten Seier. Gospodarze zaś wydawali się być lekko zaskoczeni taką postawą przyjezdnych. Popełnili kilka błędów w ataku, dzięki czemu płocczanie mieli okazję do kontrataków i wyszli na prowadzenie 11:8. Jednak jeszcze przed przerwą Mistrzowie Polski poukładali grę, co szybko znalazło przełożenie na wynik, do przerwy Wisła prowadziła tylko 14:13.

Początek drugiej połowy to popis Patryka Kuchczyńskiego, który zdobył trzy bramki z rzędu. Goście jednak szybko się otrząsnęli i powrócili do realizowania założeń, które przecież tak znakomicie sprawdzały się w pierwszej partii. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach przyjezdnych był Arkadiusz Miszka, skrzydłowy Wisły raz po raz nękał kielczan z prawego skrzydła, nie miał też kłopotów z wykańczaniem kontrataków. Na wyróżnienie zasłużył tez młody rozgrywający Piotr Chrapkowski, który popisał się kilkoma skutecznymi rzutami z dystansu. Konsekwentna, twarda gra w obronie oraz przemyślane zagrania w ataku pozwoliły płocczanom utrzymać prowadzenie, w 55. minucie wygrywali oni 30:27. Co prawda zawodnikom Vive Targi udało się na chwile zmniejszyć straty, ale Orlen Wisła nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i ostatecznie zasłużenie pokonała podopiecznych Bogdana Wenty 32:29.

Vive Targi Kielce – Orlen Wisła Płock 29:32 (13:14)

Vive: Cleverly, Kotliński – Kuchczyński 6, Jurasik 5, Zaremba 4, Knudsen 3, Rosiński 3, Jachlewski 2, Jurecki 2, Stojković 2, Zorman 2, Gliński, Grabarczyk, Żółtak.

Wisła: Seier, Dudek – Miszka 9, Chrapkowski 7, Kavas 5, Wiśniewski 4, Kuzielew 3, Dobelsek 2, Kwiatkowski 2, Syprzak, Twardo.